| kisstherain a întrebat:

Buna ma numesc Laura si am o relatie cu un baiat care este putin cam violent...cryingcrying am mai fost cu el de multe ori si cand ma desparteam de el incepea sa injure si chiar sa ma bata eu acum as vrea sa ma despart de el dar mi-e frica as vrea sa ma despart de el pentru ca. el are niste reguli stricte adica de ex(sa vb numai cu el, sa ma sarut cu el din 5 in 5 min etcbig grin) eu as vrea sa ma impac cu fostul meu iubit dar mie imi mai place de inca un baiat care ma invatat sa sarut si am fost cu el decat 1 zi pentru ca l-am cunoscut pe victor:X:X. Pe baiatul care ma invatat sa sarut il cheama Madalinbig grin iar eu tin enorm de mult la el a vrut sa fie cu mine dar eu am crezut ca face misto asa ca l-am refuzat nu stiu ce sa fac sa ma despart de iubitul meu sa fiu cu Madalin dar imi este cam fricacryingcrying

Funda!:X:X

Va rog ajutati-ma:*:*:*!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EAElena a răspuns:

Daca Madalin tine la tine poti vorbi cu el si sa ii spui de ce anume iti este frica.Pana la urma daca tu vrei sa scapi de actualu pentru el, el trebuie sa te ajute cumva.sa te ajute in sensu sa te apere in fata lui.Trebuie sa iti gasesti un sprijin masculin, cineva care sa te apere.Ca nici sa te ascunzi nu poti la nesfarsit.totusi daca tu ai continuat relatia cu el desi in trecut a fost la fel de agresiv presupun ca ai ceva pentru el.gandeste-te bine la cine tii cu adevarat si dupa aia ia o decizie.sa nu-ti para rau mai tarziu:*. Te pup ai grija de tine!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Placă de lângă el cât încă mai poţi. Apelează la părinţi dacă eşti abuzată eventual la poliţie

| thereforyou a răspuns:

Meriti bataie.

| Foca a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica ia-ti inima in dinti si fa-o. SI ai scapat. Sau ia-l pe Madalin cu tine si du-te si zi cand e si madalin de fata si nu cred ca sar lua la bataie cu elwinking funda pls

| Savy a răspuns:

N-am inteles mare lucru, la cum scrieti voi tinereii.Insa... n-are nimeni dreptul sa te bata, cu atat mai putin un personaj trecator prin viata ta. Daca ti-e frica sa te desparti de el fa-o in prezenta unor prieteni si sa ii explici motivul pentru care nu mai poti sta cu el. Daca intelege e bine, intorci spatele si iti vezi de viata, daca nu inseamna ca e un idiot cretin cu care nu trebuia sa fi impreuna de la inceput, un cocalar orgolios care se vede in varful lumii. Presupun ca ai si parinti, nu? Ii spui tatalui tau ca e un cretinel care nu te lasa in pace, o sa se rezolve de 10x mai repede.

| emchristina a răspuns:

Daca baiatul asta te bate e cam grav nu crezi? Nu trebuie sa stai cu el de frica sau sa te lasi calcata in picioare. Daca a indraznit sa dea in tine e clar ca nu te iubeste si o face doar ca sa te tina langa el pentru ca nu e in stare sa "cucereasca" o alta. Si daca ai mai fost cu el si i-ai vazut reactia de ce il accepti iar si iar?

un sfat: desparte-te cat mai repede de el! Roaga un prieten sau pe cineva sa vina cu tine cand ii spui respectivului "Adio" ca sa eviti o bataie. Si incearca sa fi un pic curajoasa ca sa vada ca nu esti un nimeni cu care sa faca el ce are chef.
Mult succes:*

| KiryuZero a răspuns:

Spune-i ca vrei sa te desparti de el si daca incepe sa te bata spune-i ca suni la politie(daca nu sti numarul e 112)si daca iti place de amandoi poti sa fi cu amandoi eu sunt cu 2 fete de ani de zile siinca nu s-au intalnit una cu alta! mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca a dat o data fii sigura c va mai da...

fa un act de curaj va intalniti intr-un loc public unde-i lume si ii zici. Gata mi-a ajuns. punem punct...
daca te loveste vezi p cineva care te-a vazut si l politie si ai scapat d elraised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i frumos la telefon... daca nu merge ai griija.(ai gija de Madalin sau Victor,, daca intelegi)