| Cristi669 a întrebat:

Marimea prezervativelor sunt pe lungime sau pe grosime? Multumesc anticipant!

4 răspunsuri:
| LonlyWolf a răspuns:

Pe grosime deoarece la lungime sunt la fel (il desfasori cat ai nevoie)

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele se fabrica in trei marimi S(small), M (medium) si L (large). Cam 35%dintre barbati folosesc marimea S, 50% marimea M si 15% marimea L.Pentru a avea un sex de succes aalegerea marimii este hotaratoare. Pentru a afla ce marime ti-s-ar potrivi foloseste un tub gol ramas de la o rola de hartie igienica. Daca penisul erect intra si ramane si suficient spatiu vei avea nevoie de marimea S, daca intra la fix vei avea nevoie de marimea M iar in cazul in care nu intra in tub esti superdotat si ai nevoie de marimea L. Folosind aceasta metoda vei cumpara marimea potrivita. Deoarece nu iti poti masura penisul in diametru cu exactitate, marimea poate fi trecuta si ca diametru interior al prezervativului in mm de la 49 la 57 mm dar alegerea va fi destul de incerta. Lungimea variaza de la 18cm la21 cm dar conteaza mai putin deoarece vaginul in medie se incadreaza intre 14-16 cm. La fabricarea prezervativelorse ia in considerare/ si este in functie de tara, regiunea unde va fi distribuit/pus in vanzare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimile sunt si ele diferite si pot fi de la 175mm la 205mm. Asta ca fapt divers.