| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Mi-a venit menstruatia doar cateva picaturi!
Nu am avut niciun contact sexual!
Este motiv sa ma ingrijorez?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Deocamdata nu.
Atat timp cat menstruatia vine la intervale neregulate de timp si organismul tau isi cauta echilibrele in aceasta noua stare a ta,de viitoare femeie,surprizele pot fi destule,sa-ti vina menstruatia odata la doua-trei luni,in cantitati foarte mari sau in cantitati foarte mici.
Ar trebui sa stai putin de vorba si cu mama ta,dansa ti-ar fi putut explica la ce trebuie sa te astepti in primii ani de la venirea menstruatiei, pana ajunge sa se regleze.
Stiu ca te nelinisteste lipsa asta de normalitate, dar de obicei un medic este cel mai indicat sa te lamureasca.
Vorbeste cu mama ta si daca dansa considera necesar, faceti o programare la medicul ginecolog.
Aparent nu ai probleme, dar realitatea o vei afla numai la medic.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
esti la inceput? nu trebuie sa iti faci griji
http://www.7p.ro/Default.aspx?PageID=1213
O zi buna:)

| JohnnyBi a răspuns:

Daca te crezi fecioara Maria da, altfel nu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă eşti în primul an de CM, atunci NU ai motive de îngrijorare happy
Sau, e posibil să fie doar începutul menstrei şi, în zilele următoare, să-ţi vină normal...

Oricum, în primii 1-2 ani de ciclu menstrual sunt foarte FRECVENTE diverse dereglări hormonale.

În schimb, dacă ai CM de mai mult de 2 ani şi vârsta peste 15 anişori, atunci poate fi o "problemă" sad

Toate cele bune.

| Wøodenpints a răspuns:

Să te îngrijorezi din cauză că nu ți-a venit menstruația sau că n-ai avut niciun contact sexual?

| MiruD a răspuns:

Nu. Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Ai un ciclu neregulat. De aia iti vine putin. happy

| darriya a răspuns:

De ce sa te ingrijorezi? atata timp cat nu ai avut contact? posibil sa fii racita si d-aia, ori esti la inceput.

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Mai vorbeste si tu din cand in cand cu mama ta, despre acest tip de transformari, este femeie..sti cum zicwinking