| anonim_4396 a întrebat:

Nu de mult timp mi- am facut un F**K friend. Problema este ca am dubii in ceea ce priveste sanatatea lui. Fac precizarea ca consuma droguri, tutun, alcool. Nu stiu exact ce fel de droguri. M-a pus pe ganduri. Precizez ca e foarte slab, nu are par pe piept, pielea este palida si venele ii sunt foarte proeminente. Cum as putea sa imi dau seama daca sufera de ceva? ce semne sa urmaresc? nu vreau sa-l intreb direct. multumesc. dau funda.

9 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Da ma da e cool! Faci... cu un drogoman! Poate are si ceva HIV la activ.

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Tu l-ai vrut! Acu' lasa pretentiile...
Nu puteai sa-ti pui intrebarile astea inainte sa?

| ubox7007 a răspuns:

Daca **** lui arata ok si pare sanatoasa, eu cred ca nu mai conteaza si restul.

| Quassaar a răspuns:

Ai căutat mult să-ți faci așa prieten?

| Rainmaker a răspuns:

Buna lemonade!
Chiar crezi ca este "sanatoasa"o persoana care are nu unul ci chiar 3 vicii majore? Mai devreme sau mai tarziu persistenta sa in cele 3 viciuri o sa-i agraveze si mai mult starea de sanatate. Daca zici ca-ti este prieten, incearca sa-i mai temperezi din excese, caci in mod sigur, intr-un viitor nu prea indepartat, relatia voastra se va sfarsi vrei - nu vrei, fizic vorbind!
Bafta.

| ridhimagupta a răspuns:

Cei care se drogheaza au ochii cam de parca nu ar fi dormit 1 luna intreaga ca sa zic asa, cei care se injecteaza au carne vie pe picioare le maini, se uita in gol am si eu o prietena si un coleg care se drogheaza

| matryko a răspuns:

Daca deja ati facut sex neprotejat, deja esti infectata cu bolile sale in teorie. Daca are HIV, in 10 ani maxim te duci si tu pe copca.
Drogatii au sanse mari sa contacteze boli deoarece prin injectare folosesc mai multi aceiasi seringa si se transmit diversi virusi.

| ionutzandrey a răspuns:

Cel mai bine sunt de parere...sa incerci sa il indemni sa nu mai faca asa ceva daca nu vrea. spun sa il lasi in pace sa isi vada de viata fiindca o sa te traga dupa elwinking