| MihaelaElena121 a întrebat:

Nu vreau sa credeti ca sunt disperata, dar am o intrebare.

Sora mea are un prieten foarte bun si se inteleg de minune, dar nu e nimic intre ei, doar prietenie. L-am vazut azi si a fost foarte dragut cu mine, dar problema este ca el asa de dragut este cu toate fetele pe care le cunoaste, si nu imi pot da seama daca ma place sau nu. Nu am eu mari sperante, chiar daca este singur de ani buni, el e genul de baiat frumos si super simtit cam toate fetele il apreciaza. sora-mea zice ca el e doar prieten cu fetele si nu a avut niciodata o iubita desi are 19 ani. credeti ca poate sa ma placa?

4 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Probabil te place, probabil nu.
Incearca sa vorbesti cu el despre diferite lucruri (ce ii place, ce nu-i place, filme, muzica, etc.), poti face asta pe fb sau cand se intalneste cu sora ta vii si tu si te bagi in seama cu el, dar sa ii spui la sora ta ca il placi si ca o sa stai cu ei si o sa incerci sa vorbesti cu el. Daca vezi ca iti raspunde (din politete) dar nu te intreaba si el ceva pe tine, atunci nu iti face prea mari sperante.
Mult succes!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, daca tii la sora ta n-o dezamagi. Nu te cupla cu prietenul ei, da sunt sanse sa te placa dar... ar fi bine sa-l respingi! Nu merita sa te certi cu sora ta pentru un baiat, ea e mult mai importanta decat acel baiat pentru tine!

| ychigo a răspuns:

Da, ar putea sa te placa daca te-ai da la el semn ca vrei ceva de la el, însă prieten, prieten pentru sora ta dar nu cred ca sincera cu tine. Ar fi bine sa nu vrea si ea același lucru.

| qCrazyMan a răspuns:

Dar tu cati ani ai? big grin