| anonim_4396 a întrebat:

Pai uitati: De ceva timp imi place foarte mult de un tip.Bine,de ceva mai mult timp laughing,dar ideea este ca el m.a placut mai de mult,iar eu nu.l cunosteam,dar acum nu mai simte absolut nimic iar eu nu.l pot uita,parca in fiecare zi il iubesc din ce in ce mai mult,mereu il am in minte.Si serios acum, de cand l.am vazut m.am indragostit pe loc. Si ma doare enorm faptul ca stiu ca nu.l voi mai putea avea niciodata, si toti imi spun ca se observa ca sunt trista mai mereu. Ceva sfaturi pls?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Ar trebui sa acepti realitatea, tipul nu mai simte nimic pentru tine si nu il poti forta sa te placa, nu are rost nici sa fi trista mereu, fi vesela ca o viata ai, baieti mai sunt, esti tinerica si nu-i capat de drum...te vei indragosti din nou

18 răspunsuri:
| indragostituspun a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu alti baieti iesi mai mult afara nu te mai gandi. cand te gandesti la el incearca sa te gandesti in alta parte.Bafta

| Emmeii a răspuns:

Bună.
Cred că ar trebui să încerci să vorbeşti cu el din nou, şi să-i dai de înţeles că îl placi şi chestii din astea. Nu ai de unde şti, poate încă are sentimente pentru tine.
Încercarea moarte n-are anyway.
O zi bună să ai!

| Azµre a răspuns:

Nu ai cum să simți atâtea lucruri când tu nici nu ai stat o zi cu el. Treci peste, deja a devenit o obsesie această "iubire"

| h3r a răspuns:

No lasă, că nu-i mare lucru'.
Îți trece și de data asta.

| AleXisAleXis a răspuns:

Daca nu mai simte nimic pentru tine nu cred ca merita sa-l `` obligi`` sa fie iar cu tine.
Odata ce nu mai sunt sentimente e greu sa le readuci si sa fie iar ca la inceput.
Eu cred ca nu are rost sa il faci sa ii placa iar de tine. Uita`l.
Ai grija de tine

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Merci pentru sfat happy

| h3r a răspuns (pentru neanderthalfararusine):

Tot mică erai, e păcat că stai cu gândul la același puștan. De unde știi că te plăcea?
De ce te chinui după el când el nu îți oferă atenție?

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru h3r):

Pai pentru ca s.a interesat de mine de la o fata (eu m.am schimbat mai mult la fata de cand cica m.a vazut el) si eram langa ea

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru h3r):

App cati ani ai? big grin

| h3r a răspuns (pentru neanderthalfararusine):

Anii mei nu mai contează acum, avem alt subiect mult mai important.
Nu mai lua în serios orice băiat care spune că te place...și nici nu te mai chinui pentru unu.
N-o să te mai intereseze curând de el, o să vezi.

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru h3r):

Ok,your damn right

| h3r a răspuns (pentru neanderthalfararusine):

happy

| ɴιcoleтα a răspuns:

Iti trece tie.
Si mie mi-a trecut. Vara trecuta eram "indragostita" de vecinu' de langa mine. Si s-au dus toti fluturasii laughing

| nesuferit a răspuns (pentru ɴιcoleтα):

Sau dus? nu ma mai iubesti sad

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru ɴιcoleтα):

Pai la mine au trecut doi ani si ceva straight face

| AliinaSomerhalder a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui in fata-te plac! e foarte aiurea.trebuie sa iti petreci mai mult timp cu el...sa gasesti mereu niste motive sa te bagi in seama cu el, si fi sigura ca daca e interesat de tine va reactiona.s-ar putea sa-l sperii daca ii spui in fata-te plac.nu asta asteapta un baiat..inainte de toate arata-i ce simti dar sa nu exagerezisper sa reusesti. Funda?

| CezaraP a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa fiti la inceput prieteni.Fa-l sa rada, baietilor la plac mult fetele cu umor si probabil pe parcurs sa va reindragosti de tine. Repet: fiti la inceput prieteni. Aa! Inca ceva: nu il urmari sau sa fi mereu in preajma lui. Baietii urasc asta happy