| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Am nevoie de un sfat va rog eu mult sad daca puteti avea rabdare sa imi citiți "mica"
povestioare.
Sunt impreuna cu un baiat de 9 luni... Nu am facut absolut nimic XD daca înțelegeți de vreau sa spun. Sunt in varsta de 17 ani si am împrumutat putin contul pentru a cere cateva sfaturi.
Sa începem nu? :*
Am fost indragostita de un baiat vreo 3 ani de zile doar vorbeam nu a fost nimic intre noi desi ne placea cumva reciproc si am suferit din cauza faptului ca am rupt toata legatura el având deodata prietena eu nici nu stiam. Si l.am cunoscut pe prietenul meu in varsta de 18 ani. E un baiat f bun stiu ca ar avea grija de mine stiu ca nu m.ar rani in veci si ar fi acolo pentru mine in orice moment de asta sunt singura 100% mi.a demonstrat de multe ori. Dar ma credeti ca nu stiu ce simt? Am inceput relatia cu el doar sa il uit pe celălalt si am inceput cumva cu stangu erau zile cand nu puteam sa stau sa vb cu el efectiv nu ii suportăm prezența nu simteam nimic nici cand ma sărută nimic absolut nimic. Si totusi eram responsabilă pentru sentimentele ce mi le purta si am continuat asta. 2...3... luni chiar nu simteam nimic desi poate eram veselă și parea totul ok dar acest lucru ma consuma enorm. Tot il schimbam nu imi plăceau atat de multe lucruri la el. Stiu am gresit enorm. Dar el se chinuia sa fie altfel pentru mine si il raneam. A trecut timpul si avem acus 10 luni am ajuns sa tin la el in timp dar nu stiu ceva tot nu ii in regula. Oare ca am inceput cu stangu si nu m.am indragostit de el? O fi doar atasament? Dar nu l.as lasa cumva tin la omu asta. Nu stiu ceva Nu e ok si ma doare cumva offf e asa complicat. Nu stiu ce simt uneori ma plictisesc langa el cand ajung acasa mi se face dor. Nu as vrea sa ne despartim ar durea. Ce naiba se intampla oameni buni? sad
Iar la capitolul "excitare" nu prea merge uneori merge alteori nu. Sau la faza cu sarutu uneori e doar asa si cam atat. Oare pentru ca il cunosc asa bine nu simt anumite chestii sau ce se intampla -.- ca nu mai inteleg. Simt nu simt. Il iubesc nu il iubesc ce naiba simt? Ce? Aveti vreo idee? Va multumesc din suflet pentru rabdare

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Complicat rau din cate vad. Cred esti indragostita de o himera, te gandesti inca la baiatul acela si amintirea lui nu ti da pace si iti distruge relatia actuala. Din cate am citit baiatul asta chiar te iubeste de a acceptat atata timp comportamentul tau schimbator, rece si distant de multe ori. De dragul tau a tacut si le-a suportat pe toate. Si nu e corect din partea ta sa te joci cu sentimentele lui. O fi...no fi te intrebi mereu si nu stii raspunsul la intrebare. As inclina spre varianta ca nu l iubesti, ci doar te ai atasat de el dar nu stiu ce e in inima ta. Problema e ca nici tu nu stii inca. Ar trebui sa iei o pauza in relatia asta sa ti pui gandurile in ordine si sa realizezi ce vrei de fapt. Il vezi ca pe un iubit sau doar ca pe un bun prieten la care tii mult? Orice raspuns din partea noastra ar fi subiectiv si hazardat numai tu esti in masura sa ti l dai dupa ce analizezi ce simti cu adevarat. Numai bine

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai nu am de gand sa o fac... atat timp cat nu simt acel ceva... am vb cu el știa că la început nu am simtit nimic. Ca nu imi plac anumite chestii la el.sa incercam sa fim mai buni unu pentru celalat ne.am despartit odata tot eu. Bai si tot eu m.am intors. Si normal ca m.o acceptat ma. iubeste. am spus sa avem grija unu de cealalt sa schimbam ceva ca nu merge. Doamne omu o îndurat atatea din cauza sentimentelor mele confuze. Si l.am ranit. Si incerca sa schimbe niste chestii il vad. Dar poate nu ne potrivim. Asa e el. sau de ce nu merge? Nu simt fluturași cand ma. pupa. Am incercat sa vorbesc si asta cu el. Mie mi.s zis ca dupa o perioadă nu mai simt chestiile alea de transforma in altceva grija iubire atentie si nu mai stiu ce. Am dormit de multe ori cu el. Repet nimic nu s-a intamplat pentru ca ma asteapta m.ar astepta in continuare chiar nu stiu ce simt. Nu l-aș putea lasa. Oare sunt egoistă? Nu vreau sa traiesc cu doru lui si amintiri etc sau il iubesc si nu imi dau seama?

| OMFGConrad a răspuns:

Ai două variante. În ambele trebuie să fii sinceră cu tine şi cu el.
1. Îți faci o introspecție şi te hotărăşti că îți place de el şi poți fi mai mult decât o simplă prietenă cu care se sărută.
2. O laşi baltă, că-i faci mai mult rău, mai ales când va afla. Minciuna are picioare scurte.
În ceea ce priveşte excitarea, aici ai nevoie să simți una sau ambele în acelaşi timp. Conexiune puternică cu el şi/sau găsirea trupului său atractivă.
P.S: În orice caz, foloseşte prezervativul. E mai sigur aşa. Astfel îți salvezi timpul şi nervii prin evitarea unei noi întrebări în ceea ce priveşte nivelul de graviditate. Multă baftă şi plăcere!winking

| anonim_4396 explică (pentru OMFGConrad):

Nu ma voi culca cu el... doar asa de dragu de a o face. Vreau sa simt chestia aia si sa o simt al naibii de tare. Si nu simt asta. Simt ca daca as face.o probabil mi.ar parerea rau desi merita. Stiu ca ar avea atat grija. Oare totu ii in capu meu? Ore il iubesc da nu-mi dau seama? Nu as vrea sa il pierd mi.ar fi atat de dor. Si ar durea. Uf e atat de aiurea cand nu stii ce simti. Si doare
..rau

| BryBard a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiat ca asta rar mai vezi 1 la 1000, e de pastrat ca bibelou, da fi serioasa nu te poti juca cu sentimentele lui la nesfarsit, are si el o viata cat crezi ca mai poate indura omu.Creca se urca pe pereti.,,, saracu, baga-ti mintile in cap si decide, daca nu lasa-l sa isi caute una mai buna "care stie ce vrea de la viata".Nu fugi dupa 2 iepuri ca nu prinzi niciunul.

| Asly a răspuns:

Te-ai obișnuit cu el, m-ai rãi il rănești dacă il faci să creadă că il iubești așa că fii sinceră cu tine și rezolvă problema inainte de a fi prea târziu

| Asly a răspuns:

Iar atașentu ăsta poate fii din obișnuință alfel nu imi explic.In caz că iți dai seama ca nu simți nimic pentru el opreste relatia pentru ca alfel il ramești m-ai rău

| Trinitrio a răspuns:

Da, știu sentimentul. Păi, nu știu la câte filme/ seriale romance te-ai uitat tu, dar eu m-am uitat la câteva. Relațiile în viața reală nu sunt ca cele din filme, ăsta e un adevăr. Filmele se inspiră din realitate, nu realitatea din filme, să nu facem confuzia! Crede-mă, mi-a luat ceva să înțeleg asta. Iar faptul că " Am inceput relatia cu el doar sa il uit pe celălalt "... dacă m-ai întreba pe mine... aș scoate-o din discuție! E pentru lași. Și revenind la situația ta din prezent, continuă să simți și să nu simți! Undeva acolo în tine, ții la băiatul acesta de 18 ani. Foarte frumos! Nu trebuie să te simți vinovată, amândoi sunteți tineri și aveți multe de învățat și de simțit. Nu ți-o spun sin poziția de femeie învârstă, ci din poziția unei fete care, ca și tine " a avut mulți fluturași în stomac", dar nu s-au concretizat în nimic. Ăștia vin și pleacă, poți să spui că nici n-au existat. Cred că a-i putea să-i zic și iluzie. Înainte să te arunci în brațele celuilalt, cântărește ce e cu adevărat important pentru tine!