| CrazyMe99 a întrebat:

prietena mea a avut ciclul de pe 11 pe 16 si dupa am avut contact sexual. Nu mi-am dat drumul in ea dar dupa o saptamana si ceva a inceput sa-i curga sange de culoare maronie din vagin. Ce inseamna asta?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa o vada urgent ginecologul ei. In cel mai bun caz este o sangerare de nidare a sarcinii si ati reusit sa deveniti parinti. In cel mai rau caz este o rana pe col, adica o leziune premaligna care trebuie tratata in cel mai scurt timp. E posibil sa fie si infectie genitala (mai ales daca cumva nu aveti amandoi analize facute in ultimele saptamani) sau o dereglare hormonala. In orice caz, ginecologul este singura optiune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este anormala o asemenea sangerare. Trebuie obligatoriu sa fie consultata ginecologic. Si daca se poate fara amanare, cat mai urgent. Multa sanatate.

| ianci6996 a răspuns:

Incearca alt orificiu.