| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Recent am cunoscut un baiat. L-am adaugat pe facebook, mi-a dat accept iar apoi mi-a scris. Am vorbit in jut de 5-10 min. Dupa aceea i-am scris eu de vreo doua ori,dar nu am vorbit decat cateva minute. M-am intalnit intamplator cu el in oras si m-a salutat si mi-a zambit. Am fost la un eveniment si acolo l-am tot surprins ca ma privea,dar simteam si eu chestia aia. La finalul evenimentului s-a dat ceva party si eu eram cu vara mea.L-am vazut cand a intrat in incapere si stiu sigur ca m-a vazut deoarece treptat venea tot mai in directia mea,pana a ajuns langa mine. L-am salutat, m-a salutat,iar dupa aceea s-a retras si a vorbit cu un barbat(nu va ganditi la stiu eu ce, era doar ca un fel de,, gazda") si dupa 5 min a venit iar langa mine si m-a intrebat:,,Tu mergi in tabara?"(avea vocea parca tremurândă si vorbea incet )(se organizeaza o tabara). Eu i-am zis ca nu stiu sigur, deoarece aveam examene. Dupa faza asta s-a intors de tot cu fata la mine, m-a privit in ochi 5 sec apoi am plecat amandoi.

Azi i-am scris :,,hei,ce faci?" si tot am vorbit,l-am intrebat diferite chestii si,si el ma intreba. Dupa aceea l-am intrebat daca merge in tabara si mi-a zis ca,,da,tu?" si i-am zis ca,,da". O spus,,fain". Eu i-am zis ca,,cred ca o sa fie fain" si el a zis,,O sa fie " si eu am zis,,sper" si el a zis,,si eu". Tot timpul cand ma intalnesc cu el ma saluta, imi zambeste, si ma priveste fix in ochi.

1. Ma place?

Sau e timid sa tot imi scrie el?

2. Ce a vrut sa spuna cu,, o sa fie bine" si,, si eu"?

3. Daca merg in tabara ce as putea face sa ma apropii mai mult de el, ca in final sa imi zica el ca ma place?(exemple :* ).

4. La ce,, semne" sa mai fiu atenta in tabara?

5.Voi credeti ca simte ceva pentru mine?

6. Daca o sa stau mai in preajma lui si vorbesc mai mult cu el pana la finalul taberei o sa-mi zica ca ma place?

P s :eu am 16 ani, iar el 20 (va zic sincer ...nu ii genul sa-si bata joc sau sa se gandeasca la sex ...credeti-ma)

Dau funda celui care imi da cel mai detaliat raspuns.

Va multumesc pentru raspunsuri/pareri si imi cer scuze ca v-am,, rapit" din timpul vostru.

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey Honny!

1.Eu unul cred ca te place intrucat pomenesti de el de foarte mult timp si se pare ca sunteti destul de apropiati. De obicei nu vorbesti cu o fata atat de mult doar ca sa-ti fie amica si atat...
Asa cred eu. Daca el nu iti scrie des pe facebook atunci asta nu inseamna nimic concret, unii pur si simplu urasc sa scrie mesaje pe astfel de site-uri de socializare, atata tot.

2. Nu este sigur de cum o sa fie tabara si nu vrea ca tu sa dai vina pe el daca nu o sa fie frumos. Ii este teama sa nu fie urat si dupa ca tu sa zici ca el te-a facut sa mergi acolo... Ce ai fi vrut sa spuna? Ca "Nu o sa fie bine?", a spus acestea intrucat sunt raspunsuri potrivite in aceasta situatie, nu vad care este problema. Inseamna exact ce inseamna nu au cine stie ce sens ascuns.
Baiatul nu stie clar cum o sa fie si spera ca o sa fie frumos ca sa va distrati amandoi si ca sa puteti petrece clipe frumoase impreuna, aceste replici nu au cine stie ce inteles ascuns.

3.Fii tu insati, stai pe langa el, nu fa prostii exagerate si nu il grabi. Poate ca el nu se gandeste la sex dar tu te grabesti din cate pare...

4. Daca iti da atentie, daca sta cu tine, daca are un anumit comportament cand este cu tine etc., atunci probabil ca te place.Nu sunt cine stie ce semne. Iti dai seama dupa comportament si dupa cum se comporta cu tine fata de ceilalti.
Adica este mai atent, grijuliu si fericit cand este cu tine...

Intrucat am mai raspuns si la cealalta intrebare...hai sa mai explic treaba cu semnele...

Deci cum sa vezi daca te place?
Uite semnele ca te place un baiat... sper sa te ajute!

Incearca el sa te faca sa razi prin orice fel de mijloace, spunandu-ti glume, bancuri, facand aluzii spirituale sau chiar putin prostesti?

Incerca sa te atinga in vreun, de exemplu jucandu-se cu parul tau, atingandu-ti "intamplator" mana cu mana sa, aplecandu-se asupra ta, impungandu-te, gadilandu-te, prinzandu-te de mana, sau chiar impingandu-te ori lovindu-te, desigur, in gluma, prieteneste?

Iti zambeste mereu, rade la glumele tale, cu toate ca nu sunt mereu tocmai reusite?

Miroase placut (sa speram ca foloseste un spray sau un aftershave de buna calitate) mereu cand iti este alaturi sau, mai mult decat atat, ori de cate ori te intalnesti cu el, pare sa fie imbracat cu grija si sa aiba parul cumva aranjat (chiar daca si-l ciufuleste cu stil sau intentie)?

Se poarta uneori ciudat ori prosteste pentru a-ti atrage atentia?

Nu vrea sa fie vazut impreuna cu tine, astfel incat alte persoane, mai ales prietenii sai sa nu creada ca ii place de tine?

Se comporta ciudat ori stangaci in preajma ta, mai cu seama dupa ce cineva l-a intrebat direct daca ii place de tine?

Incerca sa initieze o conversatie cu tine, facand apel la introduceri stangace precum "Buna", "Ca mai faci?", "Care-i treaba?"?

Pare sa devina gelos atunci cand stai de vorba cu un alt baiat sau ii acorzi acestuia o sporita atentie?

Se ofera adeseori sa te ajute la lectii, referate, sa iti care lucrurile, sau sa faca orice altceva pentru tine?

"Foloseste un diminutiv al prenumelui tau cand ti se adreseaza?

Cauta frecvent sa fie pe langa tine, in preajma ta, sa petreaca mult timp cu tine, sa iti vorbeasca despre orice numai pentru a ramane langa el, ori sa inceapa sa se plimbe cu tine cu toate ca parea ca avea o cu totul alta treaba?

Iti impartaseste niste hobby-uri, pasiuni sau interese, cautand sa vorbeasca cat mai mult despre lucrurile pe care le aveti in comun?

Roseste ori zambeste atunci cand te vede sau cand un prieten iti rosteste numele in absenta ta?

Te priveste cu concentrare, si atunci cand il surprinzi ca face asta, isi coboara privirea ori si-o indreapta in alta parte.

Te suna frecvent sau iti trimite regulat mesaje pe tefon sau emailuri?

Iti face daruri sau iti cumpara lucruri?

Flirteaza cu tine sau te tachineaza?

Te priveste cu insistenta, iti surade sau iti face cu ochiul atunci cand trece pe langa tine?

Se uita direct in ochii tai cand ii vorbesti si uneori chiar se imbujoreaza?

Desi se poarta frumos, politicos, e cumva jucaus sau flirteaza cu tine, uneori devine foarte nervos, iritat sau timid?

Vorbeste despre tine cu prietenii sai?

Priveste spre tine, iti zambeste, si apoi isi indreapta ochii intr-o alta directie aparent fara nici un motiv?

Se comporta relativ normal, degajat, intr-un grup de prieteni, dar tinde a deveni tensionat, timid ori tacut cand ramane singur cu tine?

Prietenii lui par a se purta mai amabil, mai frumos cu tine, si a-ti vorbi mai mult decat de obicei?

Te intreaba amicii sai daca iti place de el?

Unii din prietenii tai sunt de parere ca lui ii place de tine?

Succes!

-Blytz-

| Xpressurself a răspuns:

Se gandeste la sex dar nu iti arata asta insa nu vad de ce este o problema faptul ca un baiat se simte atras sexual de tine. in plus daca sunteti in tabara sunteti ca sa va distrati. daca esti prea fricoasa si reticienta posibil ca va incepe sa caute o alta fata. nu insinuez sa faci sex cu el insa hotaraste-te daca vrei sa fii cu acel baiat sau nu.
ce semne cauti? daca este interesat sa vorbeasca cu tine este un semn ca te place. nu este suficient? ca sunt 4 ani intre voi tot una este. oricum fetele sunt mai mature decat baietii de aceeasi varsta asa ca te asigur ca sunteti cam la fel amandoi.
ce o sa-ti zica nu poti tu sa determini. poate iti va spune ceva la care nu te astepti. asa ca nu mai cauta sa iti planifici viitorul, lasa-te voie distractiei si bunei dispozitii.
in plus ramai deschisa oportunitatilor, poate cunosti si alti baieti si te vei simti si mai bine cu ei.