| Crinela a întrebat:

Revin cu o noua intrebare! Am ramas putin nedumerita... De cateva luni, ciclul a inceput sa fie foarte regulat, dar luna aceasta a venit cu 4 zile inainte, a fost mai putin cantitativ dar a tinut 8 zile si doar in 3 zile din acestea 8 a fost rosu, in rest, maro sau chiar negru la final. Sanii nu m-au durut inaintea lui ca de obicei ci imediat dupa. Chiar nu stiu ce sa cred... De 2 saptamani dorm doar 2 ore pe noapte din cauza programului incarcat si in timpul zile mai apuc uneori sa stau jumatate de ora in pat. Ce credeti ca poate sa fie? Mi s-a parut o schimbare destul de mare si ma gandeam ca poate ma puteti ajuta. Multumesc mult! ps.-nu stiu in ce rubrica trebuie incadrata

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca organismul tau este afectat de dereglari privind buna functionare a glandelor endocrine si din acest motiv s-ar impune sa fii consultata de un medic endocrinolog care sa-ti faca si cateva/niste analize hormonale fiindca doar asa vei ajunge in situatia de a obtine in mod sigur raspunsurile dorite la problemele tale. De asemenea la fel necesara dar si la fel de utila si binevenita s-ar dovedi si o consultatia ginecologica ulterioar. Multa sanatate!