| rebecaantonia a întrebat:

DAU FUNDA! Luna aceasta mi.a venit ciclul pe 25, regulat, cu dureri menstruale normale, a durat 4 zile, primele 2 zile mai abundent, a 3 zi mai putin cantitativ, iar a 4a doar o mica scurgere, sanii m.au durut inainte de menstruatie, insa de data aceasta durerea nu a incetat in prima zi de menstruatie cum mi se intampla de obicei, si a continuat, si chiar si acum la 5 zile de la menstruatie inca ma dor, si au volumul foarte marit, ii simt foarte grei, si sunt putin ingrijorata... As vrea sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva si daca este normal sa doara chiar si dupa menstruatie... funda celui mai clar raspuns, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ioanaloveandpeace a răspuns:

Depinde cat timp ai menstruatie si cat de dezvoltati iti sunt sanii! Eu am de vreun an si nu ma dor absolut deloc in timpul menstruatiei.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta sau cu un medic.Cineva care ar putea sa-ti dea un raspuns concret. :*

2 răspunsuri:
| AlissBrie a răspuns:

Vezi tu, fiecare femeie trece prin perioade diferite.Ciclul nu intotdeauna se manifesta la fel.Luna asta poti avea sanii mai greoi, cealalta nu sau poate sa iti apara cosuri etc.Stai linistita, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi, poate ca si ei chiar au mai crescut in volum si sunt mai sensibiliwinking

| rebecaantonia explică:

Am 19 ani, menstruatie am de 7 ani, durerea de sani era ceva normal inainte de ciclu, disparand in prima zi a acestuia, insa luna aceasta durerea a continuat si dupa terminarea ciclului, si de aceea sunt ingrijorata.