| aKadeL a întrebat:

Buna/Salut. Am si eu o intrebare pentru voi. Avand in vedere ca amandoi suntem virgini si dorim sa facem pasul, eu va intreb cum ar fi bine pentru amandoi sa incep? Ma refer sa intru usor si frumos in fractie, sau cu degetul. Multumesc anticipat.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Buna,akadelule!
Degetul nu are ce cauta in fractia asta,sa stii.
Il poti folosi impreuna cu palmele ca sa mangai, sa atingi, sa strangi usor, dar in nici un caz nu are de intrat pe nicaieri!
Incalzeste atmosfera pana simti ca te frig cearceafurile, foloseste protectia adecvata si intra in fractie calm!
Si va doresc un raport proportional cu pasiunea voastra!
happy

| aKadeL explică (pentru greece12):

Multumesc frumos pentru raspuns happy Protectia este deja luata in calcul, nici nu se pune problema.

| greece12 a răspuns (pentru aKadeL):

Foarte bine!
Atunci, spor si lasati simturile sa va conduca!
happy

| aKadeL explică (pentru greece12):

Multumesc pentru ajutor "Grecia". :*

| Zenithf a răspuns:

Mai, sa-ti spun eu drept, cel mai frumos si mai frumos ar fi sa intri mai intai in Biserica.
Dar legat strict de actul sexual, raspunsul este: nu cu degetul. Mai ales ca nu sunteti experimentati, o poti rani foarte usor cu degetul.

| aKadeL explică (pentru Zenithf):

OK, multumesc frumos. Crezi ca vom simti amandoi vreo durere exagerata?

| Zenithf a răspuns (pentru aKadeL):

Tu nu, ea poate.

| RAY a răspuns:

In primul rand trebuie relaxat organismul,daca nu-i relaxat creierul nu elibereaza endrofine si o va durea,eu recomand o relaxare o baie fierbinte sau dus,nu multa mancare aia creaza oboseala,stres,sarutari astea cauzeaza endrofine care cauzeaza placere,sarutari pe tot corpul asa inceput la lumina lumanari nu puternica creaza stres emotional,eu as merge si pe o ciocolata calda sa o serviti amandoi sau sa faci o crema cu care sa o saruti pui crema si o saruti,asta ofera o placere mare nu uita conteaza apoi important protectia perzevativul pus doar cand e in erectie,vezi ce alegi dupa ce penis ai de ala mare poate aluneca recomandat e sa fie pe masura penisului tau,nu conversa cu ea mult,nu o stresa, dupa ce o saruti fai un sex oral adica sa o saruti acolo jos, apoi cand e fericita sa o penetrezi usor, ai grija la ce ti-am spus apropo vinul rosu e bun, ciocolata etc
masturbareazate inainte de sex sa nu ejaculezi rapid, bafta multa

| aKadeL explică (pentru RAY):

Ohoo, multumesc frumos. Chestia cu vinul si cu masturbarea inainte le stiam si eu. happy Thx.

| Alcyon a răspuns:

In primul rand, ce varsta aveti. Daca aveti sub 18 ani, ar fi bine sa mai asteptati. Sexul implica multe riscuri: BTS-uri, sarcini nedorite, afectiuni ginecologice.

| aKadeL explică (pentru Alcyon):

Cred ca iti poti da singura seama dupa cum am vorbit cu ceilalti ca nu am sub 18 ani. Dar iti multumesc ca m-ai ajutat si tu cu ceva, cu toate ca stiu riscurile mi le-ai mai repetat inca o data. PS Eu 19 ea 18. Have a nice day. happy

| Carrie1 a răspuns:

Cum cu degetul? vrei sa va pierdeti virginitatea amandoi odata sau pe rand? laughing procedeaza normal, usor si frumos cum zici happy

| aKadeL explică (pentru Carrie1):

Ma gandeam, ca ne poate durea pe amandoi in acelasi timp si va fi mai aiurea amandoi fiind virgini. Ma gandeam sa o "termin" pe ea si dupa eu. Daca intelegi. Oricum multumesc pentru raspuns.

| Carrie1 a răspuns (pentru aKadeL):

Pai nu e tocmai ok asa, mai bine traiti amandoi odata momentul... daca o termini pe ea mai intai crezi ca nu o va mai durea? o chinui prea mult zic eu happy

| aKadeL explică (pentru Carrie1):

Am inteles, ai zis bine acolo: " mai bine traiti amandoi momentul". Multumesc pentru sfat si ajutor.