| andreywtza a întrebat:

Bună seara! Am facut dragoste protejat cu iubitul meu, cand a scos.o prezervativul i se ridicase putin. E posibil sa raman insarcinata daca a curs putina sperma? Mentionez ca am ovare polichistice si nu imi vine ciclul in fiecare luna...luna trecuta nu mi.a venit, iar luna aceasta pana acum nu...Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ovarele tale sunt afectate de sindromul SOPC, reiese ca probabilitatea de a exista un ovul viabil exact in acest moment procentual este minima (sub 2-3%) si de asemenea sperma NU se poate scurge printre penis si prezervativul inca fixat pe el. In concluzie posibilitatea de a se forma o sarcina teoretic este infima daca nu chiar imposibila. Multa sanatate!

1 răspuns:
| BadBunny a răspuns:

Exista o mare posibilitate sa fii ramas insarcinata, cel foloseste un test de sarcina si eventual niste anticonceptionale.