| sweetcassie a întrebat:

Luna trecuta pe data de 8 mi-a venit menstra, dupa vreo saptamana, maxim doua, iubitul meu mi-a bagat un deget in vagin de vreo doua ori, (dar inainte de asta nu si-a facut laba, nu nimic, posibil dimineata sau cu o zi inainte seara, nu l-am intrebat). Luna aceasta am inceput cu duphaston din 1 pana in 5, menstra nu a venit nici acum, iar acum trei zile eu cu iubitul meu ne-am masturbat reciproc. el primul, dupa eu pe el. m-am murdarit cu sperma pe mana apoi am mers la baie, m-am spalat, dupa am pus mana la mine pe vagin sa vad daca nu cumva a ajuns si pe acolo din greseala, dar era uscat. apoi m-am imbracat. Crezi ca e vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata? Sunt foarte paranoica, si astazi a inceput sa ma impunga ceva in burta, dar doar cand ma pun jos... Mentionez ca menstra imi vine doar cu ajutorul medicamentelor deoarece am ovare polichistice, dar de data aceasta nu a venit nici cu Duphaston sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este cazul sa te prezinti la medicul care te are sub observatie si ti-a recomandat Duphason-ul.
In alta ordine de idei,ar fi trebuit sa stii ca sindromul ovarelor polichistice este una din afectiunile care impiedica sarcina,se ramane foarte greu insarcinata cu o asemnea afectiune,cei mai multi subiecti apeleaza la fertilizarea artificiala,asa ca nu-ti mai imagina nimic,indiferent cata paranoia consideri ca te paste,linisteste-te.
Nu esti insarcinata.
Desi,pentru afectiunea ta, e bine ca o tratezi devreme si ai luat-o in serios.
Sa mergi la medic, insa, si sa-i prezinti situatia cu intarzierea menstruatiei, ceea ce s-a intamplat intre tine si iubitul tau nu are nici o legatura.
Bine?
happy

| sweetcassie explică (pentru greece12):

Stiu ca SOP poate produce infertilitate, dar nu cred ca asta e batut in cuie.Am fost la mai multi medici, unul dintre ei a spus ca nu are ce sa imi faca, altul a vrut sa imi dea anticonceptionale (dar m-am gandit ca fiind virgina sunt mult mai multe riscuri), iar altul a spus ca trebuie sa imi injecteze hormoni, dar pentru asta trebuie sa fiu tinuta sub supraveghere si acum cu scoala nu potbig grin si mi-a zis sa iau Duphaston cand vreau sa imi vina menstra pana ma hotarasc sa merg sa fiu injectata. Nici nu mai stiu dupa ce medic sa ma iau...

| greece12 a răspuns (pentru sweetcassie):

Inteleg si,in felul lor,fiecare a avut dreptate, dar deocamdata trebuie sa te consulti cu medicul care ti-a recomandat Duphason-ul.
Nici sa-l iei prea mult nu e bine, stiu ca in cazul asta, legatura dintre medic si pacient trebuie sa fie extrem de stransa si colaborativa.
Fa-ti programare si mergi sa te vada, e pentru binele si santatea ta.
Te rog.
happy

| sweetcassie explică (pentru greece12):

Ok, multumesc din suflet!

| greece12 a răspuns (pentru sweetcassie):

Sanatate multa si sa ai grija de tine!
happy

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a impuns un ă că ă...cat care trebuie să ti vinărolling on the floor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După cum ţi-am spus şi anterior, în aceste condiţii, NU poate fi posibilă o eventuală sarcină happy

Lipsa menstrei se datorează ovarelor polichistice şi faptului că Duphaston-ul nu şi-a făcut efectul scontat.

Iar durerile respective ( "împunsăturile" ) sunt simptome ale SOP.

Să mergi IAR, cât mai curând, la acelaşi ginecolog!

Toate cele bune.

| Hαppiηеss a răspuns:

Cum ti s-a mai spus nu esti insarcinata.
Dar nu il mai lasa pe iubitul tau sa iti bage degetele in vagin sau sa iti puna mana prin zona aia fara sa se fi spalat inainte, mainile le pui peste tot iei o gramada de microbi, apoi te intrebi de ce faci nu stiu ce infectii.

| rabbit2014 a răspuns:

Nu esti insarcinata mai ce ai? Nu te mai ingrijora, cum ai spus esti un pic paranoica si din cauza ca te gandesti la bebei in burta care bat din prima luna, nici nu e posibil, so keep calm.

| JosePpPp a răspuns:

... Ce-am putut sa citesc straight face Ai mestecat cumva cu degetele in sperma apoi ti le-ai bagat in p***a? Daca nu atunci stai calma.