| andreywtza a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am ovare polichistice si nu am menstruatia regulata? Luna trecuta nu mi.a venit menstruatia, acum nu... zilele trecute am facut sex neprotejat cu iubitul meu, as fi putut ramane insarcinata?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a se naste/forma o sarcina insa in ce masura poate deveni posibila intalnirea dintre un spermatozoid cu un ovul viabil si realizatea fecundarii acesteia, nu o poate aprecia nimeni fiindca probabilitatea de a se intampla asa ceva in cazul in care ovarele tale sunt afectate de SOPC, este extrem de mica, infima, insa nu complet imposibila. Joaca de-a sexul neprotejat in situatia ta nu este deloc recomandata chiar daca posibilitatea de formare a unei sarcini este extrem de mica. big grin