| Delocimportant a întrebat:

Am o relatie de aproape un 1, si am unele probleme.
Eu am 26 de ani, iar iubita marea are 17 ani. Locuim la 100 si ceva de km distanta unul de celalalt. Am cunoscut-o pe Facebook. Dupa o luna, am mers si am intalnit-o pentru prima data. Apoi au urmat alte intalniri, cam la distanta de o luna-doua una de cealalta. Insa, pe parcurs, din cauza unor mici certuri, intalnirile s-au rarit. Pana acum, intr-un an, ne-am intalnit de 6 sau de 7 ori. La prima intalniri i-am daruit un buchet de trandafiri, un ursulet si niste dulciuri. Si tot asa, mici atentii cam pana la a patra intalniri.
Intr-o zi, la un moment dat, mi-a zis ca a vazut ceva blugi frumosi intr-un magazin. Imi zicea asta ca fapt divers, fara sa bata vreun apropo. Eu, pentru ca o iubesc, m-am oferit sa ii trimit bani sa isi cumpere blugii respectivi. I-am trimis cam 100 de lei, din cate imi aduc aminte. La inceput zicea ca nu vrea, ca nu e de acord. Insa, fiindu-mi mila de ea, si pentru ca stiam ca isi doreste acei blugi, dupa insistentele mele, a acceptat sa ii trimit banii.
Apoi, a urmat o alta intalnire, intalnire in cadrul careia, pe langa mici atentii, i-am dat si 120 de lei, ca sa isi mai cumpere una-alta. In 2-3 zile a terminat banii. (Ea fumeaza). Si-a cumparat tigari, dulciuri etc.
Peste cateva zile, mi-a zis ca a vazut ceva ghetute frumoase. Eu, devenind nervos pentru faptul ca nu mai are bani deloc, din cei pe care i-am dat eu, am zis ca "ok, fie, iti trimit bani eu sa ti-i le cumperi" (sa mai fiu prost inca o data, daca tot am inceput cu asta).
Pana acum, i-am trimis vreo 1000 de lei, in vreo 4 luni. Ii cheltuieste foarte repede (isi cumpara ceva de care are nevoie, iar de restul isi ia tigari, dulciuri, meniuri de la restaurante). Cheltuie cam cativa zeci de lei pe zi. M-am certat cu ea de cateva ori pe aceasta tema, insa tot nu i-a intrat nimic in cap.
Din cate zicea ea, imi da de inteles ca ma iubeste mult, ca ma tot intreaba cand ma duc sa o mai vad, ca ii este foarte dor de mine, iar eu, in acele clipe, imi aduc aminte cum a "tocat" de fiecare data banii pe care ii trimiteam, si ii zic "mai bine iti trimit 3-4 milioane, decat sa vin sa te vad, fiindca mai mare nevoie ai de bani, decat sa ma vezi pe mine". M-a intrebat recent cand pot sa ma duc sa o mai vad, si daca pot cumva in martie. I-am zis ca mai bine ii trimit bani, si ca lasam intalnirea pentru luna aprilie. Dupa ce am insistat putin, a cedat, si a fost de acord. De iubit, ma iubeste, fiindca vorbim foarte mult intr-o zi, stiu tot ce face si pe unde umbla, si cu cine vorbeste, ma cauta des, ma suna, imi scrie mesaje, ma suna mereu cand merge undeva etc. Nu se pune problema de asta.
Ce ar trebui sa fac in continuare? Are relatia asta vreun viitor in acest fel? Deci e foarte mare cheltuitoare de bani. Nu e materialista, insa cum are un ban, cum il cheltuie. De cand o cunosc, niciodata nu mi-a daruit nimic, nimic macar o ciocolata de 1 leu. Nimic, absolut nimic. Nu aveam nevoie de nimic de la ea, insa as fi apreciat sa vad ca s-a gandit la mine. Eu la fiecare intalnire cheltuiam, in total, pentru ea, peste 400 de lei (drum, cadouri, iesire in oras, mers in magazine etc). De cand o cunosc, am cheltuit cu ea peste 3000 de lei. Nu ma deranjeaza acest lucru, insa mi-as fi dorit sa aprecieze, adica sa aiba grija de bani, nu sa ii cheltuie pe toti, de fiecare data cand i-am dat. Incep sa ma enervez pentru o zi intreaga in momentul cand, daca ii zic ca ii trimit o suma mai mare, gen 300-400 de lei, cedeaza si accepta, decat sa ma vada pe mine. Pentru alta nu am facut asa ceva. Mi-e foarte draga, o plac mult, nu vreau pe alta, insa nici sa fiu prostit nu imi place. Ce ma sfatuiti? Ce parere aveti despre toate astea?
Eu voiam doar sa ii arat ca imi pasa de ea, si ca nu o las la greu, nu sa fiu luat de fraier. Nu cred ca ma ia de fraier, insa...nu se gandeste cat de greu fac eu acei bani, si cat trebuie sa lucrez pentru ei.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si cum e postura de banca? De fapt nici asta, ca banca isi primeste banii inapoi.

| sofisis a răspuns:

Am vazut si eu un telefon misto...iti dau contul bancar?
Te las si sa ma scoti o data in oras, pe banii tai, te las sa ma pupi o data de doua ori. Nu-i bai.
Pff...ai ajuns la varsta asta fix degeaba. Cum sa ai pretentia de la o pustoaica de 17 ani sa gestioneze finantele? Normal ca ii cheltuie. Ce vrei sa faca cu ei? Nu ii mai trimite si vezi daca se schimba ceva.

| Elena9328 a răspuns:

Nu i ma da nici un ban.
Spune i că pe moment nu ai.
Și vezi reacția iei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ca esti pedo mai esti si fraier ( asa te-ai laudat si singur, nu e ca fac eu pe inteligentul ). Te joaca copila asta pe degete cum vrea ea. Bravo ei

| Delocimportant explică (pentru anonim_4396):

Fiule, stii semnificatia cuvantului "pedo"? Se refera la copii. Ea e adolescenta, nu mai e copil. Esti mai fraier ca mine, din cate vad.

| Victoria18 a răspuns (pentru Delocimportant):

Genul de utilizator care stie doar sa critice si spune lucruri care total nu se potrivesc cu contextul. Obisnuieste-te, sunt destui p-aci. Frustrati care nu au nimic mai bun in viata si stau aici sa se ia de oameni

| Delocimportant explică (pentru Victoria18):

Sunt obisnuit. Multumesc pentru sustinere. Apreciez. Unii judeca, nu analizeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la Endoryus: Fiule? Macar stii cati ani am mai mincinosule ca sa te prefaci mai mare ca mine? Si zic mincinos ca m-am uitat la intrebarile tale si cand ai 25, cand ai 26 de ani.Nici tu nu stii.Am impresia ca tu esti un copil plictisit de 18 ani cu prea mult timp pe cap.Mai iesi pe afara "fiule".Mi-ai dat si ignore. Daca tu ai 26 de ani, eu sunt fiul lui Bill Gates.Adevarul doare se pare.

| Delocimportant explică (pentru anonim_4396):

Fiule, normal ca odata am 25, si odata 26, fiindca am aproape 26 peste o saptamana, iar cand am postat alte intrebari nu puteam zice ca am 26, ci doar 25. Esti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băieții îți plac? M-aș combina și eu cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo Tati dar vezi cã fiica ta mai merge pe la scoalã, nu stã doar acasã.

| Victoria18 a răspuns:

Ai scris un pomelnic aici. Dar o sa iti explic pe scurt. Fata asta doar te foloseste pentru bani si sigur are pe altul de varsta ei. Eu zic sa iti cauti o femeie in toata firea, cu care sa iti cladesti o familie, care chiar sa te iubeasca, cu fata asta nu ai niciun viitor. Las-o chiar acum in momentul asta daca mai ai putina demnitate. Ai dovedit ca esti foarte imatur din punct de vedere a vietii personale. La varsta ta nu e posibil sa lasi o fetita... Ca practic o fetita este. E revoltator ce face fetita asta, oare parintii stiu ca ea se joaca in felul asta cu barbatii? Halal educaţie. Nu ii vad bine viitorul acestei fete.

| Victoria18 a răspuns:

Nu e posibil sa stai cu o fetita*

| Xelon a răspuns:

Ma dor ochii.
Cum sula sa te invarta pe degete o fetita de 17 ani pe tine care ai 26?
Ai dreptate, din ceea ce ai descris-o aici nici ca pare materialista laughing
Tipule, acum serios, pari un tip de treaba, asculta-mi sfatul si da-i cu sutu petardei asteia.

| OMFGConrad a răspuns:

Te joacă pe degete, omul lui Dumnezeu! Las-o și caută una care are foame de tine, nu de banii tăi.

| Rux2000 a răspuns:

Serios? Daca ii dai bani de buna voie fara sa iti ceara de ce ii "scoţi ochii" ai invatat-o prost

| Rux2000 a răspuns:

Serios? Daca ii dai bani de buna voie fara sa iti ceara de ce ii "scoţi ochii" ai invatat-o prost relatia pe care o ai nu are niciun viitor este materialista asta îţi spun sigur. Poate te tine doar pentru bani nu ai de unde sa stii ce face ea poate are pe altul de vârsta ei nu te'ai gandit ea 17 tu 26 (ani) pana la urma sfatul meu ar fi sa iti cauti una mai matura de vârsta ta care sa stie ce vrea de la viata ca cu o "copila" nu faci casa.

| RoyalRazvan a răspuns:

Daca e buuna si o mai babacesti cand va vedeti eu zic ca merita, depinde si de tine ce venit ai, daca iti permiti etc. Funditaa?