| Sea33 a întrebat:

Buna seara,

As vrea sa va intreb, cum lupti sa castigi persoana pe care o iubesti?
Ii marturisesti ce simti, spui ca o iubesti, ea nu te refuza dar iti spune ca nu vrea o relatie momentan dar tu ii spui ca atata timp cat exista acel 0, 1% si nu te refuza tu nu renunti la ea orice ar fi.
Cum poti sa lupti pentru persoana pe care o iubesti in aceasta situatie?

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cand ea iti spune ca nu vrea o relatie momentan, iti spune de fapt ca nu vrea sa fie cu tine, doar ca incearca sa te refuze intr-un mod mai delicat, sa nu ti-o spuna chiar verde-n fata. Nu are rost sa lupti pentru ea.

| Sea33 explică (pentru wildthing):

Chiar daca i-am spus direct ca "daca nu vrei nimic cu mine, spune-mi direct, nu vreau sperante, daca ma refuzi nu am problema, dar daca nu ma refuzi acum eu tot o sa incerc" Adica practic ii spun ca nu ma tem de refuz si sa spuna direct dar ea nu refuza.

| wildthing a răspuns (pentru Sea33):

Nu poate sa ti-o spuna direct, chiar si in conditiile prezentate de tine. Nu vrea sa fie cu tine, dar te vrea pe langa ea, pentru ca ii gadili orgoliul, se simte admirata, adorata si creste pipota-n ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pentru persoana pe care o iubesti lupti atunci cand esti bolnav si lupti ca sa ramai in viata alaturi de ea, ca de exemplu

In nici un caz nu lupti pentru ca cineva sa fie intr-o realtie cu tine

Ori exista chimie si conexiune de ambele parti, ori nu

Succes!

Răspuns utilizator avertizat