| Winners10 a întrebat:

As vrea si eu sa va intreb ce as putea sa ii iau unei fete la o prima intalnire? happy

14 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca intalnirea are, clar, un scop romantic, adica ea iti stie clar sentimentele si a acceptat, atunci ai putea sa ii iei o floare, un trandafir de exemplu. Daca, insa, e ceva prietenesc si urmeaza sa ii spui, la un moment dat, ca iti place de ea si ca vrei o relatie, atunci ar fi mai bine sa nu ii iei nimic. Ii iei datile urmatoare. Eu asa as proceda. E cam aiurea, sincer, sa nu ii placa de tine si/sau sa te considere doar amic si sa mergi, pentru ea, in calitatea asta si sa se trezeasca cu un trandafir sau o cutie de bomboane.

| Winners10 explică (pentru AFR81):

Sentimentele le cam stie... si cam pe acolo este si ea vizavi de mine

| Violleta2022 a răspuns:

O floare!

| corbulalbrosu a răspuns:

Un fir de trandafir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut deja sex cu ea? Sa nu creada ca incerci s-o cumperi si impresionezi, sa dai bine pe lângã ea.Este destulã prezenta ta la prima intâlnire.

| OrdanKarris a răspuns:

Nimic. E prima intalnire, e o necunoscuta. Daca pornesti de la ideea ca tu trebuie sa-i iei ei ceva sau sa platesti tu consumatia deja esti in dezavantaj. Cand tu platesti consumatia e ca si cum te consideri sub nivelul ei si nu ai respect de sine. Daca tu nu te respecti nu te va respecta nici ea. Nu lua nimic la prima intalnire. Stabileste cat poti de repede daca e pe interes sau are si pofte mai intime.

| Winners10 explică (pentru OrdanKarris):

Iti garantez ca nube pe interes... si vizavi de consumatie mi se pare un lucru normal sa platesti tu ca barbat

| OrdanKarris a răspuns (pentru Winners10):

Nu, nu este normal sa platesti tu ca barbat. Era normal odata. Astazi traim in era egalitatii unde fiecare este egal cu fiecare, fiecare isi plateste consumatia. Iti garantez ca daca ii platesti consumatia te va lua de fraier. Intr-o viitoare relatie, tu determini tonul acesteia. Daca o inveti de la inceput ca tu esti ala care scoate bani din buzunar pentru toate prostiile ei, ai sa ramai calic si tot n-ai sa primesti ce are ea mai bun de oferit. Eu inteleg ca cineva te-a invatat prost sa plateti tu pentru fete, si pare de bun simt. Crede-ma nu e. In ziua de azi nu e. In ziua de azi cand tu platesti DE PRIMA INTALNIRE, dai smenal fetei ca trebuie sa scoti bani din buzunar ca sa te simti la nivelul ei. Ai doua optiuni, sa fii genul de baiat care fata il mangaie pe cap si sa-i spuna ce baiat bun este, sau baiatul care ea il respecta. Ai sa te prinzi tu de chestiile astea cu timpul. NU cumpara nimic. Prima intalnire este pentru cascat ochii larg si vazut ce fel de persoana este. Tu vrei sa fi iubit intr-un anumit fel si proiectezi acea dragoste pe tipa asta si crezi ca ea va reflecta dragostea asta la care tu te astepti inapoi de la ea pentru ca esti vrajit de frumusetea ei. Ce surpriza te asteapta prietene cand nu se va intampla asta, n-ai idee. Barbatii iubest idealistic, femeile iubesc oportunistic. Nu uita asta.

| Șurubelniță a răspuns:

Nimic, la prima întâlnire nu ești obligat să îi iei ceva. Doar dacă e materialistă însă în cazul ăla doar o să se folosească de tine ca să îi cumperi diverse lucruri.

| Winners10 explică (pentru Șurubelniță):

Cel putin mie asa mi se pare normal, sa nu mergi cu mana goala

| Șurubelniță a răspuns (pentru Winners10):

Bre, tu prin chestia asta transmiţi că nu ești un tip interesant și nu pari capabil să o impresionezi cu altceva decât cu bunuri materiale. Ori ok, te înțeleg, vrei să ai bun simț și să nu te duci cu mâna goală, doar că scopul unei întâlniri e să vă simțiți amândoi bine, să vezi ce îi poate capul tipei nu să primească o recompensă că se vede cu tine

| Horus35 a răspuns:

Nimic.

| And7280394847 a răspuns:

Virginitatea

| Clauok14 a răspuns:

O cutie cu bomboane de ciocolata in forma de inima.