| ChuckBass957 a întrebat:

Buna seara, cunosc o fata cam de cand eram in clasa 1 si acum in clasa a 8 a, i-am zis ca o plac, ea mi-a zis ca sunt frumos, de treaba chiar a zis ca sunt,, bine rau " dar am aflat de la o prietena de a ei ca nu prea vrea sa fie impreuna cu mine...

5 răspunsuri:
| Brainstorming a răspuns:

Hei, eşti sigur că este o prietenă? Poate că e geloasă şi te vrea pentru ea. Nu ştiu, zic şi eu. Dacă vrei să afli sigur, invit-o undeva, la o cofetărie, la o plimbare în parc, etc. Dacă acceptă înseamnă că te place şi ea dacă nu, găseşte alte metode să o cucereşti (fi atent la ce îi place, ce interese are, ajut-o la şcoală cu orice - un pix, o carte, un sfat, mici atenţii. Arată-i prin gesturi de genul ăsta că o consideri interesantă, deosebită, fă-o să se simtă importantă.

| neutrino a răspuns:

In viata mai apare si ghinionul.

| grab a răspuns:

Roag-o pe prietena asta sa ii transmita ca esti indragostit de ea si ti-ar placea sa iesiti la un suc, o cafea etc. sa va cunoasteti mai bine. nu uita sa o cinstesti pe prietena aia dinainte ca sa te reprezinte cu succes! happy

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Voi nu intelegeti in primul rand ce inseamna a fi cu o fata laughing. o fata iti zice ca esti frumos, iar tu ce faci? astepti un miracol laughing

| romarios70 a răspuns:

Uita-te in jurul tau si o sa vezi o multime de fete. orienteaza-te.