| AdyIndia a întrebat:

Buna seara TPU, am o mica problema... M-am indragostit nebuneste de o amica, simt ca si ea imi da cateva semne dar cred ca asteapta sa fac eu primul pas, am incercat infiecare seara s-o sun cu numar ascuns sa-i spun ce simt, dar cand imi raspunde si ii aud vocea ma pierd, nu pot vorbi, si ii inchid scurt. Ea s-a despartit de mult de sotul ei dar nu si-a refacut viata, din contra de cateva ori in gluma mi-a spus ca ma asteapta pe mine... Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

O suni cu nr ascuns? Cati ani ai, 7? Fii barbat si invit-o la o intalnire, o cina sau macar o cafea doar voi. Lasa comportamentele de copii ca femeile nu isi doresc asa ceva langa ele.

| Anna121 a răspuns:

Iti propun sa o inviti la o cafea si sa discutati despre asta, ca doi oameni maturi ce se presupune ca sunteti, mai ales ca banuiesc ca aveti totusi o varsta daca zici ca ea s-a despartit de sotul ei. Sunatul cu numar ascuns e un lucru copilaresc, pe care il fac adolescentii de 15-16 ani cand se indragostesc prima data, nu un om matur. E posibil ca si ea sa simta acelasi lucru pentru tine, dar tu trebuie sa descoperi asta. Putin mai multa incredere in tine si totul o sa fie bine. Mult succes!

| Vladii a răspuns:

Wtf? Cu numar ascuns? Eu zic sa ii spui in fata sau daca esti mai timid ii scrii un mesaj foarte lung despre asta, daca sentimentul este reciproc nu conteaza cum ii spui. Cred ca asteapta ceva de la tine daca tot face gluma aia laughing)
Bafta