| florin8578 a întrebat:

Deci: M-am indragostit de o fata acum cateva luni si am incercat tot ca sa ii arat ce simt pentru ea...dar totusi intre timp ea ajungea sa stea cu cineva si dupa scurt timp se desparteau...Ce sfat imi dati?
P.S: Eu ma inteleg bine cu ea.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pai, chestia este ca ea are o relatie speciala cu tine, pe care nu vrea sa o piarda, si te-a bagat de-a dreptul in friendzone.
Critic-o, ca alege sa umble cu pramatii care se folosesc de ea, ca are doar atata respect de sine, ca nu cauta ceva mai bun. Macar asa cum ar face un prieten adevarat.
In acelasi timp, nu fii tot timpul la dispozitia ei, ca ai si tu viata ta. Daca nu esti tot timpul langa ea si nu-i faci toate hatarurile, poate iti va observa lipsa.
Iar cand sufera din dragoste, nu te feri sa o consolezi. Si o mangaiere, o imbratisare, cine stie unde poate duce?

| florin8578 explică (pentru Zenithf):

Dar e o problema...noi ne intanim decat la scoala si vorbim la telefon si pe fb...iar la scoala daca ar afla un coleg 100% s-ar duce de rapa tot

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Invit-o la un suc si spune-i concret despre marea ta admiratie fata de ea.

| SebastianCMT a răspuns:

Spune-i deschis ce simti. In asa fel in cat sa te inteleaga si poate poate te v-a intelege.