| KissFM652 a întrebat:

Buna seara TPU,sper ca aveti rabdare sa imi cititi povestea,dau FUNDA celui mai bun raspuns.
Deci la inceputul verii anul trecut m-am indragostit de o fata(colega cu mine, 13 ani amandoi acum 14).Noi ne intelegem foarte bine de mult timp,cu toate ca suntem doar prieteni.E o fata destul de timida, la fel ca mine.La inceputul verii anul trecut,ea a intrat intr-un grup mai nebuni, fumau chestii.In fine nu vreau sa lungesc prea mult, la sfarsitul verii si-a dat seama ca nu e bine si a renuntat la ei.In tot acest timp eu ma gandeam la ea dar nici nu puteam sa intru in grupul acela. Apoi parca s-a stins acea "scanteie" si nu am mai simtit nimic, dar totusi am ramas prieteni buni.Acum imi place din nou de ea,stiu ca si ei ii place de mine, ne plimbam prin parc pupic pe obraz la plecare si chestii.Acum intrebarea mea e cum sa trec la "urmatorul pas", adica sa incepem sa fim impreuna si cam ce ar trebui sa fac apoi.Va multumesc mult celor ce imi vor raspunde si va multumesc pentru rabdare.

Răspuns Câştigător
| alealexuta a răspuns:

Cred ca esti un baiat bun. daca o placi nu sta si privi cum trec clipele prin ochi tai..Esti baiat si fiind baiat zii ca vrei sa fi cu ea..Nu fi rusinos macar odata in viata arata ca poti spune ceva cu curaj ..Nu cu teama ca va spune NU..Nu te gandi ca poate te va refuza.O iubesti spune-i si va veti iubi mai mult decat ROMEO SI JULIETA..Nu fi timid te iubeste iubesteo si u sa vezi ca va fi incantata... Funda?happySper ca te-am ajutat

| alealexuta a răspuns (pentru alealexuta):

SI nu uita ai decat o sansa fi gentalmenhappy

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Ne-ai mulţumit pentru răbdare? Nu ai scris mult.
În două minute am citit tot şi m-am şi gândit cu ce te pot ajuta.
Cât despre respectiva fată, vreau să spun că ar trebui să-i iei numărul(dacă-l ai, este şi mai bine)şi să o ceri de prietenă.
La început, amândoi veţi fi cam timizi.Nu poţi trece direct la sărut!
Sărutul înseamnă mult(cel puţin pentru mine).

| luliluli a răspuns:

Lasa lucrurile sa vina de la sine. Nu le grabi. Fii rabdator, ca atunci cand veti fi pregatiti amandoi veti trece la "urmatorul pas". Incearca sa vorbesti cu ea despre asta si vezi ce inseamna pentru fiecare din voi sa fiti impreuna. E important sa vedeti lucrurile la fel, sau cel putin sa ajungeti la un numitor comun.
Succes!

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Pai chiar daca esti timid atunci cand va pupati pe ograz misca din cap si dai unu pe botic si ea va intelege ca o iubesti.

| maia80 a răspuns:

Sincer aceste scantei apar si se sting la fel de repede, fa-ti ordine in ganduri orce pas faci fal ca sa nu suferiti amandoi, daca veti trece la urmatorul pas adica veti face dragoste acest lucru va va lega mai mult sau in cel mai rau caz poate nu va fi pe masura asteptarilor tale si te vei indeparta de ea. Te sfatuesc sa faci mereu ce simti fara bariere si fara prejudecati doar de comun acord, nu pleca singur la drum fiti amandoi, conteaza ca amandoi sa va doriti aceleasi lucruri