| anab2 a întrebat:

Buna seara tuturor!
De la un timp sunt foarte confuza. Imi place un baiat, si el ma place, dar a iesit de curand dintr-o relatie serioasa(4 ani). Mi-a propus sa fim impreuna dar nu stiu daca sa accept. Imi este teama sa nu se intoarca la fosta. Ce ziceti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy sunt mai multe variante:
1. e satul de fosta, si vrea altceva, iar acel altceva crede ca l-a gasit la tine. Daca ii oferi acel altceva fosta e si va ramane o amintire neplacuta.
2 a iesit sifonat din fosta relatie, si acum doreste o relatie sigura in care sa nu aibe dureri de cap, si langa care sa isi cicatrizeze ranile. Dupa vindecare, ramane langa tine doar daca primeste acel altceva pe care il cauta, altfel cauta acel altceva la altcineva happy
Cel mai bun sfat e sa discuti cu el si sa il intrebi de la inceput ce doreste de la relatia voastra, si de ce crede ca tu ii poti oferi ce are nevoie, si care sunt motivele pentru care ar renunta la relatia voastra.
Daca esti multumita de raspunsurile lui si crezi ca ii poti oferi acel altceva, iti doresc sa fi fericita alaturi de el. Daca nu recomand sa nu pierzi timpul pentru ca sunt si alti barbati care te doresc mai buni dar pentru care nu ai ochi.
Spor.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
acum depinde cat de tare a fost afectat si motivul separarii.
daca a fost ranit prea tare, e posibil sa se cupleze cu tine sa o uite pe fosta, dar asta nu vei sti decat atunci cand va fi in bratele tale, iar el daca iti da semne ca incearca sa te cucereasca, e clar ca ar vrea ca relatia sa evolueze.
O seara bunahappy

| neutrino a răspuns:

Ma amuza faptul ca o relatie incepe in urma unei propuneri. Accepta, de ce nu, ai altceva mai bun de facut?

| anab2 explică (pentru neutrino):

Suntem colegi de munca. Eu sunt noua in colectivul respectiv. De la inceput, ne-am tot aruncat zambete si priviri. Nu am stiut ca avea prietena. A fost strict o relatie de colegialitate.

| neutrino a răspuns (pentru anab2):

La 23 de ani (multi inainta!) trebuie sa stii ca nu este indicat sa ai relatii cu vecinii si colegii de serviciu. Cati colegi ai?

| anab2 explică:

Am uitat sa precizez, am 23 de ani.