| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

Poți avea încredere în relațiile la distanță? vorbesc cu o fată de ceva timp, eu sunt din Maramureș și ea este din Suceava. Problema este că astăzi am văzut-o pe Instagram că a făcut live cu un băiat.

Mă puteți ajuta, cu niste expresi?

Mulțumesc

9 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Depinde ce inseamna relatia asta la distanta. O relatie ar presepune faptul ca s-a realizat si pasul acela important, de intalnire in realitate, de a se cunoaste cei 2 macar un pic, incat sa stie ce asteptari sa aiba unul de la celalalt: poate fi ceva de durata, poate fi prietenie, poate fi nimic.

Din ce am observat, fetele se foarte grabesc sa categoriseasca instantaneu relatia in momentele din intalnirea din realitate ( da, Doamne, sa ma insel si sa fie si fete normale! ), asa ca daca nu ai facut macar acest pas in realitate, fii sigur ca mai mult decat un simplu prieten nu ai cum sa ii fii.

Daca ai avut totusi norocul sa o impresionezi la intalnire, dar ai acest hop al distantei, pentru a putea inca vorbi de o relatie, trebuie si o revedere periodica. La unii merge, se implica din totul sufletul si se dedica total persoanei, constienti ca e doar un sacrificiu temporar, undeva peste x timp vor fi neincetat impreuna. Pentru altii nu are niciun rost ( au nevoie mai des de persoana langa ei, nu au suficienta incredere in acel partener sau nu au un viitor cert tinta).

Pentru tine relatie la distanta inseamna doar ca v-ati dat like si v-ati facut prieteni si ati schimbat 1-2 mesaje? Pai ce incredere vrei sa-ti ofere fata? Tu ce incredere ai putut sa-i oferi?

P.S.: Impresii expresii ( cuvinte diferite; si 2 "I " )

| RAY a răspuns:

Uite așa am pierdut eu ani din viata crezând in toate târfele, doar fraieri au, vezi de una real, ma mir cum poți avea încredere in ea

| Violleta2022 a răspuns:

Toata luma stie ca relatiile online sunt doar de flirt, unde fiecare minte si spune ce vrea.
Vrei o relatie serioasa, atunci iesi afara din casa si cauta-ti o fata reala, din orasul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca acele relatii isi au baza in real, adica sa te fi intalnit cu ea real, sa fi relationat cu ea real, asta zic.
Daca tu cu acea tipa nu v-ati vazut niciodata live si relatia voastra s-a infiripat doar in online, atunci nu prea poti avea incredere intr-o astfel de relatie, mai ales ca nici nu o cunosti pe ea in real, sa stii ce fel de persoana e.

Acel baiat poate fi un prieten, un văr, chiar frate de-al ei, nu neaparat iubitul real.

| TheStrategist a răspuns:

Depinde, uneori nu prea poți avea încredere nici dacă stă în casă cu tine persoana respectivă

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Relatiile la distanta sunt un mare fas..nu vor merge niciodata..atata timp cat nu te vezi cu omul / daca te vezi din an in paste, interesul fata de tine/el/ea ..scade..si automat apar geloziile..bine,nu imi e rusine nici cu leprele astea.din ce au parca vor mai mult si mai mult, niciodata nu se multumesc cu putin, oricum care e sa fie a te te asteapta orice ar fi, e rezervata, isi vede de drumul ei, nu se baga in seama cu alti barbati.e o lady, se repecta atat pe ea cat si pe omul de langa ea..in cazul tau, te sfatuiesc sa renunti la ea. daca ea pune pe primul loc "prietenii" decat pe tine, aceea nu mai a ta nu este. daca nu esti langa ea cand are chef de... si hormonii eu ia rana si nu esti langa ea la acel momet, automat se duce la altul care sa fie langa ea..nici de cum sa te astepte pe tine..pe tine te asteapta, iti face jocul, practic ce sa mai sus si in jos..esti catelusul ei,cand si cand are chef te baga in seama,in rest nu ai sa vezi. Pune capat acum decat mai tarziu. apropo, daca o testezi sa ii zici ca vrei sa te desparti si ea nu schiteaza nici un gesc, gen ca e indiferenta, e clar, are pe cineva.dar daca incepe sa ceara explicatii si sa devina posesiva, atunci e fata ta si poti sa ai baza in ea..ai grija mare.Eu sunt patit.

| Anonim67377882 a răspuns:

Raspuns simplu, nu prea. Depinde de tine si depinde si cum ii aia.
Raspuns complex, nu are rost sa fi gelos ca a facut live pe Instagram stai linistit cu ala sigur nu a facut nimic. e numai prietenul ei gay sau bi.

| KruXX01 a răspuns:

E(x)=x^2+2x-1 cea mai buna expresie