| anonim_4396 a întrebat:

Sexul, afecteaza chistul ovarian?:-) Funda!:-)

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Chistul ovarian nu reprezinta in sine o contraindicatie pentru viata sexuala dar, intodeauna este de preferat sfatul unui specialist! --- numai medicul ginecolog care cunoaste localizarea, marimea chistului etc. poate avea cea mai avizata opinie. Asadar, mergi la un ginecolog si intreaba. Numai bine!

| alexandra_5603 a răspuns:

Eu cred ca nu...dar s'ar putea sa ai dureri.si eu am avut un chist foarte mare de care nu am stiut si in timpul actului sexual aveam dureri foarte mari.