| unknow a întrebat:

Cine imi poate da si mie inormatii despre chistul ovarian?!
multumesc(ca asa-i frumos) j pwwwp :*:d

7 răspunsuri:
| unknow explică:

Aoleu, deci mie mi-a dat pastile pe care le-am luat o saptamana, j acum, a revenit totul la normal, e posibil sa fie nevoie si de operatzie? avand in vedere ca nu ma durea nimic si ca nu am avut 5 luni cilclu;,, fara contacte de niciun fel! thinking :-ss ca oricum la consult ma duc!

| unknow explică:

Mai bine mai putini copii analfabetzi pe tpu.ro b-) rolling on the floor pnibilo!

| eelenaly a răspuns:

Ce fel de informatii vrei sa afli? Chistul il faci in momentul in care ai facut un avort sau ai racit la ovare. Poti scapa de el prin operatie, daca nu te operezi se mareste si cu timpul poti ajunge sa nu poti face copii daca nu te operezi.E mai bine sa il iei din timp si sa te operezi in caz ca ai asa ceva.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Mai bine mai putini copii prosti pe lumea astarolling on the floor)

| cryng a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa stii eu am avut acum 2 ani 2 chisturi, unu de 6cm si unu de 3 cm care i-am scos prin operatie.acum nu stiu ce vrei u sa aflii tot ce pot sa-ti spun e sa ai mare grija ca daca ai chist si faci complicatii sau iti scoate vreun ovar nu mai poti face copii asa ca fereste-te de frig la spate, la picioare in general. infectii sau raceli.

| cryng a răspuns:

Nu te speria daca ti s-a dat tratament inseamna ca il poti elimina cu ajutorul pastilelor la urmatorul ciclu.nu toti necesita operatie.la mine erau deja mult prea mari, asa ca daca la tine ti-a dat tratament nu se pune problema de operatie o prietena de-a mea avea si ea si tot asa i-a dat tratament si si-a revenit nu mai are nimic acum

| Maya_3468 a răspuns:

Un chist ovarian este o colectie de lichid si semilichid pe ovar si reprezinta o functionare anormala a ovarului. Aparitia acestor chisturi este direct legata de procesul de ovulatie.