| Loredana96 a întrebat:

Buna,sint intr-o situatie cam complicata deci aveam o prietena, o vecina mai bine zis de seama mea care are un verisor pe nume Radu.Cind eram mai mici el isi petrecea vacanta la ea.Am devenit prieteni,mie imi placea de el, simteam o oarecare simpatie, nimic mai mult laughing aveam 10-12 ani,deja cind a crescut nu mai vine sa-si petreaca vacantele,vine doar la sarbatori si tot in aceiasi zi pleaca,nu traim departe unul de altu, adica eu de multe ori plec in orasul in care traieste cu prietenele la plimbari si el vine la verisoara lui.O perioada nu l-am vazut, si l-am si uitat...din spusele verisoarei lui am inteles ca cind eram mici ma placea si el.Nu demult el m-a gasit pe facebook,m-a invitat in prieteni dar nu mi-a scris nimic,de la inceput nu l-am cunoscut,m-am gindit mult si mi-am amintit de el,s-a schimbat mult, e foarte dragut, e inalt...dar a avut prietena si am inteles ca si acum o place.Asta am aflat-o de la prietena mea cea mai buna care invata cu el intr-un liceu.Si am mai inteles ca de la un timp s-a facut rau, vorbeste urit cu fetele.Eu il inteleg, mama lui a murit decind el avea 7 ani si nu demult tatal sau si-a gasit o alta femeie,poate asta il face sa fie mai dur. Vreau sa-i fiu alaturi,decind l-am vazut pe internet, ma gindesc doar la el dar nu am curajul sa ii scriu, eu stiu ca ma tine minte.Deci nu pot, mi-e dor de el.Imi amintesc cum ne jucam cind eram copiii sad
Si ieri prietenul meu cel mai bun mi-a marturisit ca ma place, si ca vrea sa ma protejeze, sa ma faca fericita.Nustiu ce sa fac,eu pentru el nu simt nici o atractie,dar el e un baiat foarte bun,emana bunatate si ar face orice pentru persoana iubita.
Nu stiu, ce sa fac, cum sa procedez sad
Funda!

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Pff! Chiar ca e complicat! Eu te-as sfatui sa vorbesti cu Radu! Un ''buna, ce faci'' daca zici ca el ti-a trimis cerere de prietenie cu siguranta te mai tine minte! Daca te mai place, vorbiti alea, alea ai putea incerca o relatie daca nu...ii poti acorda si prietenului tau cel mai bun o sansa! happy

4 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Chiar ca esti intr-o situatie complicata.Alege-l pe care-l iubesti, pune mana pe inima rosteste numele fiecaruia si la care bate mai tare pe ala il iubesti. Spune-i prietenului tau cel mai bun ca iti e ca un frate si nu ai cum sa-l iubesti.
Cat despre celalalt daca te place nu va vorbi urat pur si simplu vorbeste-i si aminteste-i ce faceati cand erati copii.

| e7d7n7 a răspuns:

Astepti un al 3-lea.
Cu primul nici vorba de ceva, daca tot zici ca te intalnesti cu el 2 zile pe an.
Cu al doilea daca nu simti nimic pentru el, nici atat!

| UngUrU777 a răspuns:

Daca il iubesti pe Radu nu renunta la el vb cu el si... daca stai cu prietenul tau fara sal iubesti si tu va avea mult de suferit!

| IrinelRaducan a răspuns:

V-ati indragostit ca dracu' el(prietenul tau)pe tine tu de altu(cel pe care il placi).