| PaulJ a întrebat:

Sunt cu o fata de 4 ani. Eu am 22 si ea 21. Avem o viata sexuala activa.

E foarte bine doar ca acum vreo 2 ore s-a intamplat ceva ciudat. In timpul primului act incepe sa spuna ca nu asa. Am crezut ca se refera mai incet. Asa ca am inceput mai apasat si mai incet si a inceput sa se uite urat la mine. Am intrebat-o : ceee? Si ea a zis ca nu mai sunt acelasi. Si s-a dat jos din pat s-a imbracat, am mai discutat si a plecat nervoasa.

Acuma eu nu inteleg. Va dati seama ca m-a lovit in orgoliul meu de barbat. Sincer am plans cateva minute. Nu inteleg ce se intampla. Oare am eu o problema? Ce-mi recomandati sa fac?

P.S. : Am crezut ca relatia imi merge bine si nu am cerut sfaturi pana acuma. Ma jeneaza un pic faptul ca apelez la un site de genul asa ca va rog sa ma luati usor...

21 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ea a venit nervoasa, si cu gandul ca "tratamentul" o sa o mai linisteasca. Dar nu s-a putut linisti nici cat sa poata primi tot tratamentul si a plecat si mai nervoasa, si frustrata pe deasupra.
Scoate-o la o plimbare, la cofetarie, un ceai caldut de musetel, romantic fm, etc, si, cand nimic nu functioneaza, arunca cu ciocolata de la distanta.

| VadTot a răspuns:

Prietene Fetele femeile din ziua de azi. nu mai merita nici macar atit.ma refer la bataie. pai de ce o bati sa mai ajungi si pe la politie pentru ce.>? pentru o femeie care o poti gasi oriunde? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru VadTot):

"Prietene Fetele femeile din ziua de azi. nu mai merita nici macar atit", majoritatea nu merita nimic. dar sa dai intr-o femeie de dea"dreptul penibil.
si sa stii si tu, indiferenta doare cel mai tare.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru VadTot):

Sau o trimiti undeva cu trenul îi zici ca ii dai bani acolo si o lasi cu 2 lei in buzunar sa se descurce.Telefon inchis ori pe silent. Inspirat dintr-o poveste reala.Macar atat ca dupa ramai cu frustrari

| VadTot a răspuns:

Se pare ca prietena ta.
este un pic. cam. asa ca sfatul meu este sa luati o mica pauza si lasati un pic sa treaca zilele si fara sex. ok?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Poate o durea, si poate nu mai simte nimic pentru tine si nu sti cum să ti spună, oricum nu a făcut bine, las o putin in pace citeva zile să se calmeze, cine stie ce i ai sau nu i ai făcut de a reactionat asa, sună o in weekend si vezi ce zice cum se simte intreabă o dacă o poti ajuta cu ceva, nici nu amintii de incident, las o pe ea să deschidă subiectul, cel mai bine este să îi cumperi niste flori frumoase si o cutie cu bomboane de ciocolată, îi pupi mîna si i ti ceri scuze chiar dacă tu consideri că nu e vina ta, că dacă incepi să o terorizezi cu intrebările si îi ceri explicatii o pierzi de tot, oferă te să îi faci un masaj, să o relaxezi să o binedispui, scoate o in oras la masă la un film ceva, si vezi ce zice ea, iar dacă incepe să vorbească ascultă o fără să o intrerupi, lasă o să i ti spună varianta ei de poveste, si apoi dacă crezi că e necesar îi spui si tu varianta ta, cel mai bine este să o asculti in momenteleastea si să incerci să o intelegi, cine stie ce probleme are si ea sărăcuța, multă sănătate, si te rog tine ne la curent cu evolutia relatiei, asta bineinteles dacă vrei. Succes.

| neutrino a răspuns:

Pana cand nu vei vorbi cu ea nu vei afla niciodata adevarul.

| minrest a răspuns:

Paul, ai facut foarte bine ca ai intrebat. Femeile au o optica diferita de barbati fata de actul sexual, cateodata au impresia ca barbatul are o atitudine rece, instrumentala fata de actul sexual. Daca ii intra asta in cap, degeaba schimbi ritmul si lungimea cursei. Mai bine scoti afara obiectul activitatii si continui sa o mangai si saruti, vezi doamne tu esti dezinteresat. Dupa o zi, doua poate nu i se mai pare nimica. Bina ca a ta a zis, altele te judeca in lipsa. Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Ar fi trebuit sa o intrebi care e problema daca tu nu ti-ai putut da seama. E foarte posibil ca ea sa aiba de mai mult timp o problema pe care nu ti-a comunicat-o si sa se fi umplut paharul pentru ea exact in acel moment. Poate ai uitat preludiul? Tu i-ai mai aratat in ultima vreme ca o iubesti? adica declaratii, flori, uitat in ochii ei, cadouri si ce mai apreciaza ea (nu vreau un raspuns, doar gandeste-te la asta!). Poate o nemultumeste ceva si ti-a spus deja iar tu nu ai fost atent, ai uitat sau ai ignorat-o?
Dupa cum au spus si ceilalti, la varsta asta ma asteptam la mai multa comunicare. Singurul mod in care iti poti salva relatia este sa discutati, sa ii arati ca tii foarte mult la ea si ca suferi pentru ceea ce s-a intamplat cu atat mai mult cu cat nu intelegi care este problema.

| cristimihailov a răspuns:

Salut, se pare ca relatia trece printr-un impas, si din pacate pentru tine, acest impas are mari sanse sa fie emotional.

Dupa 4 ani de relatie, unele relatii se destrama, altele raman pe viata.

Se pare ca esti in partea in care relatiile se destrama.

Opreste-te, respira adanc, si intreaba-te pe tine cu cea mai mare corectitudine: simti ca vrei sa mearga inainte relatia asta? Sau a intrat in monotonie?

Si apoi incearca sa iti imaginezi, fara povesti, daca te vezi undeva cu fata aceea in urmatorii 5 ani. Dar in urmatorii 10 ani?

Daca ai raspuns pozitiv frumos la toate acele intrebari, du-te la ea si asta este... vorbeste deschis cu ea.

Daca nu prea ai raspunsuri pozitive, atunci mari sanse de viitor impreuna nu aveti.

Mergi mai departe, o relatie s-a terminat, alta poate sa inceapa.

| ywar a răspuns:

Prostii domne'. Hotii striga hotii. Fac pariu ca te tine de amuzament. Si-a gasit altul care e mai potent, o... ponteaza mai bine si nu-i mai trebuie acasa vibratorul. Asta e problema. E dureros, dar asta-i adevarul. Vorbeste cu ea, dar nu te da peste cap foarte tare. Daca e ceva de inteles, intelege-l. Daca o vezi ca o ia pe aratura, da-i lucrurile si da-i un sut in posterior sa se duca la ala ca-i arde pasarica dupa el. Nu te agita.

| Alcyon a răspuns:

In loc sa intrebi pe TPU care-i problema, mai bine ai discuta cu prietena ta. Parerea mea e ca a facut un gest urat. Normal e sa discuti cu partenerul si sa-i spui ce nu-ti convine, nu sa-l lasi cu fundu-n balta. Se pare ca prietenuta ta nu e o femeie matura, cu experienta, ci doar o copilita... prin urmare nu poti avea prea mari pretentii de la ea. Du-te si vorbeste cu dansa.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Pai si noi vrei sa ghicim? Poate ai facut ceva gresit, ceva care o deranja.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, un ratat la 27 de ani (parca) cum se mai poate simti barbat, decat dand intr-o femeie care e mult mai slaba ca el. penibilule (ai vazut? aveam dreptate data trecuta)

| DimLight a răspuns:

Cuprara-ti un play station portabil si intreab-o, ceeee?!

| dragodana a răspuns:

Salut! Ai 2 variante si amandoua depind de tine.
1.nu aduci subiectul in discutie.Sa vezi ce face/zice.E greu fara sex, dar daca intr-o saptaman nu te doreste inseamna ca are pe altul.
2. discutati problema si reluati partida cu indicatii pretioase.S-ar putea sa fie la PMS(= sindrom premenstrual) si sa-i sara tandara din orice si de asta a reactionat asa.
Bafta!

| Happyjump a răspuns:

Poate vecinul i-o trage mai bine, ar trebui să-l întrebi pe el

| SebastianCMT a răspuns:

Dati seama ca o data ce ti-a spus ca nu ii mai place si nu iti spune si nu sta cu tine sa iti explice, ori a gasit pe altu mai bun, sau o va face daca nu te schimbi, oricum vina nu are de ce sa fie a ta pentru ca nu iti spune de ce te acuza!

| precious30 a răspuns:

Trebuie sa comunicati, altfel nu ai de unde afla. Succes!

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Femeile sunt nebune. si e greu sa le intelegi. poate i se pare ca o inseli. au toane au nebunii, fac fite. las-o sa se calmeze poate vrea sa va despartiti. sincer zic sa te linistesti si sa vorbiti zilele viitoare. sincer la anii mei, eu o trimiteam afara nu mai am rabdarea anilor 20 si urasc fitele si faptul ca nu iti spune exact ce vrea de la tine sau ce nu e bine. e un rahat al femeilor care nu va disparea niciodata sa stii ce gandeste ce simte ce vrea. decat asa mai bine fara iti garantez. viata e prea scurta iar nervii vietii sunt exagerati sa-ti mai faci si cu una de genul asta