| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Sunt cu prietenul meu de 5 luni si 1 saptamana.Aseara mi-a zis ca vrea sa iasa la lautari si i-am zis bine.L-am intrebat cu cine se duce si mi-a zis ca numai baieti.Mai tarziu am intrat pe id-ul lui si am vazut o conversatie cu ea in care ea ii spunea ca el si un prietenu de al lui sa se duca sa o ia de acasa iar el a zis da. Dupa aceasta il intreaba daca are minute sa faca o conferinta cu ea si inca altcineva si el zis da. de la un timp nu mai ma suna numai eu il sun pe el inainte ma suna mereu si imi si trimitea mesaje. Daca ii spun sa ies afara imi zice ca ce in casa nu pot sa stau sau ce sunt eu cu tine ca sa iesi.El daca vrea sa iasa si eu ii spun sa stea in casa se cearta cu mine.Ce sa inteleg din faptul ca m-a mintit?
P.s: are 19 ani

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa sa te sune el, nu l mai suna tu, daca te a mintit a facut o ori sa te protejeze ori pur si simplu i place viata, iesind si cu altele, din ce spui baiatul asta nu te prea respecta si nu i prea pasa de tine daca iti vorbeste asa

| BogdanS a răspuns:

Depinde de cati ani ai.Eu mereu am spus ca relatiile cu baietii mai mari nu ies bine. Poate a gasit pe altcineva si incearca sa se desparta de tine cu incetul, nedorind sa-ti spuna in fata direct.Aici sunt doua solutii:ori il intrebi in fata daca vrea sa se desparta de tine, ori faci si tu acelasi lucru ca el sa-i vezi reactia.De obicei baieti sunt mai gelosi ca fetele.Ti-am zis, depinde cati ani ai.

| alyna a răspuns (pentru BogdanS):

Merg pe 16.

| BogdanS a răspuns (pentru alyna):

Poate tii cu adevarat la el dar viata nu iti ofera numai bucurii. Poate se va razgandi si te va place si mai mult. Daca nu cred ca va fi cu totul pe dos si te va parasi.

| BogdanS a răspuns:

Esti mult mai mica decat el deci era cam normal sa nu tina o vesnicie si sa renunte el mai intai la tine.Asta este.Rezolva-ti problema si treci peste.

| yly90 a răspuns:

Scuze dar eu nu sunt de acord cu voi! draga mea eu iti spun doar asa, daca te insala lasa.l! inseamna ca nu e persoana potrivita pentru tine si nu te merita, un barbat care te iubeste cu adevarat nu te priveaza de libertate e normal sa fie gelos daca te iubeste dar nu sa te tina numai in casa! daca te insela o data u il vei ierta o va face si a doua oara pentru ca asa suntem noi femeile iertam si uitam.dar pune piciorul in prag! nu il lasa sa isi bata joc de tine!
Sfatul meu!

| John19 a răspuns:

Cine te-a pus sa iesi cu cocalari? Gaseste-ti un baiat care stie sa aprecieze fetele, nu sa se duca la lautari laughing) Genul asta d baieti nu-s buni de nimic, scuza-ma k-ti zic...da e adevarul

| alexutza7za a răspuns:

Pai si eu am fost in aceeasi situatie si am aflat ca ma insela asa ca eu zic sa fi cu ochii in patru si incearca sa nu il constrangi si sa te porti frumos cu el ca sa vada ca tot la tine e mai bine stiu ca e grea dar incearca asta doar daca nu vrei sa il pierzi..si incearca sa vorbesti cu fata aceea iai id-ul sau nr de telefon si vorbeste cu ea orice ar zice el..succes si abia astept sa vad ce s-a intamplat