| Mira9 a întrebat:

sunt foarte speriata. tocmai mi am inceput viata sexuala deci iubitul meu a introdus penisul in vaginul meu putin, dupa care a aparut sangerarea. ne am oprit si nu am continuat. nu a fost o durere insuportabila. vreau sa stiu daca vom mai incerca este posibil sa mai curga sange? m-am simtit rusinata, cu toate ca el a inteles. va rog sa imi acordati sfaturi fara mistouri.

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

A doua oara cand mai incerci sper sa fie si cu prezervativ, asta daca nu ai procedat la inceput, astfel eviti o sarcina.
Sangerarea poate sa mai apara, depinde de cat de elastic este himenul tau, nu trebuie sa te sperie, va fi in cantitate mica. Nu trebuie sa te simti rusinata fata de partener, este normala.

| mihai69 a răspuns:

E posibil să curgă și a doua, poate și a treia oară. Nu e o regulă, depinde de la o fată la alta.

| Andreeush a răspuns:

A doua oara nu o sa mai curga sange.
Nu trebuie sa te simti rusinata, e ceva normal prima data.

| Donsavas a răspuns:

Nu e rusinos, e ceva natural si normal la început pentru majoritatea fetelor. E de apreciat că ai fost virgină.

| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns:

Nu trebuie sa te simți rușinată pentru asa ceva! Este ceva normal! Fiecare femeie trece prin asta. Cand te vei simți pregătită atunci veți încerca iar. Apoi o sa ti placa

| Mira9 explică (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Pe mine m ar interesa daca mai sunt sanse sa mai curga sange, rusinea trece ea

| Mira9 explică:

Daca a patit cineva la fel si stie experienta sa mi ziceti va rog si la voi cum a fost.

| mihai69 a răspuns (pentru Mira9):

Tu pricepi că la fiecare fată e ALTFEL?