| hastaganonima a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a si de fiecare daca cand ma intalnesc cu un anumit baiat ne privim amandoi destul de insistent as putea spune. Nu il cunosc/nu ma cunoaste. Inseamna ceva?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Tu ce simti in acele momente? Iti place de el? Daca da, incearca sa-i si zambesti larg data viitoare, poate atunci isi face curaj sa te abordeze.

7 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Da, înseamnă ceva, înseamnă Dragoste La prima Vedere! laughing
Eu am o idee, când îl mai vezi pe holurile școlii du-te și întreabă-l cât e ceasul ( dacă ai telefon sau ceas ascunde-le) și după când îl mai vezi salută-l cu un simplu,, ce faci?" pentru că e modalitate bună prin care să poți conversa cu el fără să pară flirt sau ceva.
Plus că e greu să te duci la un băiat necunsocut și să-l întrebi, hei, vrei să fim prieteni?" lol, ar suna ciudat...
Baftă!

| hastaganonima explică (pentru MeForeverAlone):

Usor de spus, greu de facut >.<
Sunt mult prea timida pentru a fi asa directa cu un necunoscut

| MeForeverAlone a răspuns (pentru hastaganonima):

Păi tocmai asta e faza, de obicei când ești timidă sau ți-e frică de cineva, te duci și-l întrebi cât e ceasul, ca să scapi de timiditate și anexietate...
Trebuie să încerci să fii mi sociabilă, să scapi de timiditate, să devii mai plină de viață și să ai încredere în tine
Că până la urmă nu te va mânca dacă îl întrebi cât e ceasul, nu?

| HailSithis a răspuns:

Ca te considera draguta.
Saaaaaaaaaaaau
E un extraterestru venit de pe planeta Omega9.
Privirea lui insistenta e o scanare biologica.
Vrea sa te rapeasca si sa te insemineze cu monstrii.
Eu zic sa fugi.
Funda?

| Auarl a răspuns:

Acum trec si eu o perioada suntem la aceiasi varsta, su te inteleg ce perioada.Cind vine de exemplu in clasa cu un prieteni si voi aveti ora aceasta, el se uita la tine sau se intoarce cu spinarea?

| BumBumZaur a răspuns:

Probabil îi stai în cale...

| notusedusername a răspuns:

Vrea sa te violeza xD