| andreeatisca a întrebat:

sunt intr-o relatie de ceva vreme, si iubitul meu ma incurajeaza sa fiu de acord sa-l las sa ma dezvirgineze, el are 18 ani si eu am 14 ani. El zice ca nu mai este vergin si imi spune sa nu ma tem ca nu voi avea dureri si nici sange nu o sa vad.Voi ce ziceti, sa ma dezvirginez sau sa mai astept?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Mai asteapta. Daca va continua cu insistentele, desparte-te de el, e clar ce vrea.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu esti la varsta la care ai putea macar sa te gandesti la inceperea vietii sexuale. Singurul gand al acelui individ pe care tu il consideri, numesti "iubit" este cel de a face sex cu tine si probabil nimic mai mult. In cazul in care vei ceda insistentelor lui, depinde de caracterul tau daca si/sau in ce mod/cat de bine vei reusi sa traiesti cu regretele aparute, deoarece mai mult ca sigur vor exista insa vor fi tardive. In consecinta incearca sa fii cat mai rationala.

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta, este cam devreme sa te lasi sa te dezvirgineze iubitul tau.

| Fatamuntilor a răspuns:

Asa zisul tau iubit vrea sa profite de tine!
Mai asteapta pana la majorat, cu siguranta iubitul tau se va plictisisi va cauta pe altcineva.
Si sa-ti mai spun ceva.Nimic nu certifica ca nu vei avea dureri, sau nu vei sangera, pentru ca fiecare reactioneza diferit la dezvriginare.
Daca nu intelege asta spune-i pa!

| Oana92 a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de scoala, sa dai mai des pe la romana si sa ii spui prietenului tau ca e ilegal si complet nesanatos sa faci sex la varsta asta happy

| Lawliet14 a răspuns:

Iubitul tau are creierul nedezvoltat. Isi sfatuiesc sa-l lasi daca vrea sa isi dezvirgineze iubita de doar 14 ani! Iti sugerez sa nu faci atat de repede pentru ca nu esti complet dezvoltata si va avea un impact rau asupra sanatatii tale.

Si da, vezi ca prietenul tau poate face puscarie! Ai doar 14 ani.

E clar ca nu te iubeste daca se gandeste doar la el.

Poate n-ar trebui sa iti spun asa ceva, pentru ca esti un copil. Dar cred ca-ti va fi mai bine fara el. Mai bine suferi acum mai putin decat mai mult dupa...

| ToKen a răspuns:

Sa mai astepti.