| Aly_5494 a întrebat:

sunt noua pe aici...
am o intrebare...va rog sa fiti seriosi (mi-e tare frica)
deci eu am avut pe 18 august ciclu, iar pe 1 septembrie am facut sex neprotejat cu prietenul meu.Nu si-a dat drumul in mine... facem asta de un an si nu am patit nimic... dar mi-e frica sa nu fiu insarcinata.care sunt sansele? fundita

Răspuns Câştigător
| silvia_6639 a răspuns:

E posibil sa fi racita la ovare ca si eu am patit la fel, am fost la ginecolog si mi-a dat o reteta sa o iau 10 zile si a doua zi cand le-am luat mia venit.sau poti sa iti faci un test daca nu vrei sa te duci la ginecolog.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In jur de 27%, dat fiind ca era perioada de fertilitate maxima.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exista un risc destul de mare, datorita lichidului preejaculator, plin de spermatozoizi, din care doar Unul si ajunge sa iti faca bucuria! - citeste aici:

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

Folositi prezervativul! - e plin de boli transmisibile sexual!

| Zenithf a răspuns:

Hmm, azi/maine ar trebui sa vina armata rosie iarasi, daca ai ciclul regulat. Se poate ca pe fond emotional sau din alte cauze sa-ti mai intarzie inca. Prin 22, daca nu-ti vine inca, sa-ti faci testul de sarcina. Ce vrei sa faci apoi, sa-l omori pe micut?
Domnul fie cu voi.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De ce iti place sa risti si nu te protejezi? asa mult costa un prezervativ? normal ca sunt sanse sa ramai insarcinata
chiar daca nu si-a dat drumul in tine, poti ramane pentru ca barbatii inainte de a ejacula elimina un lichid incolor numit lichid preejaculator care contine spermatozoizi...informeaza-te despre asta si pe viitor protejeaza-te daca nu vrei sa ai o surpriza neplacuta!

| Азбука a răspuns:

Si pana acum [ timp de un an], de ce nu ti-a fost frica?

| Miauti a răspuns:

Aly cea mai tare chesti pe care am auzit-o. Deci tie frica acum ca ramai insarcinata, dar nu ti a fost frica cand ai facut sex neprotejat.

"O sa ai baietel "

| andreea_9470 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, daca nu si-a dat drumul in tinehappy

| Aly_5494 explică:

"Fertilitate maxima" adica perioada cea mai probaila de a ramane?