| alice_1850 a întrebat:

sunt noua pe aici, am o mica problema daca ma puteti ajuta.Pe data de 8 luna aceasta am avut contact sexual neprotejat si a ejaculat in mine daca pot spune asa, pe 26 luna aceasta trebuia sa-mi vina mentruatia dar nu a venit, m-au durut sanii vreo 3-4 zile mai ales dimineata nici macar nu-i puteam atinge, mi sau marit sfarcurile, ma scuzati de limbaj, si acum nu ma mai dor deloc, am niste dureri jos ca cele ale mentruatiei, dar mai mult intr-o singuta parte, nu am patit niciodata asa ceva... ce credeti? e momentul sa-mi fac un test de sarcina? sau poate fi o raceala, merci mult

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Testul de sarcina este mult prea devreme sa-l faci! Lasa sa treaca 2 saptamani poate intre timp se rezolva si problema! Nu inteleg un lucru :daca tot nu ai folosit prezervativul de ce nu ai respectat macar calendarul?

| maradi3 a răspuns:

Cred ca da,ejaculand in tine, ai racit!laughingCred c-ai avea nevoie de test, pentru linistea ta! Si a lui"neatentul"ala!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand sa mergi la un ginecolog.Acesta te va consulta si iti va spune sigur care e problema.
Sunt sanse de 90% de a fi ramas insarcinata.Mai ales ca nu ti-a venit ciclul thinking
Test de sarcina inca nu e momentul.Fa-l mai incolo.
Dar eu tin minte de la lectiile de anatomie:
Ne putem da seama foarte usor cand o femeie este insarcinata, pur si simplu nu are ciclu.
Deci sa speram ca ma insel eu laughing
Dar cel mai sigur e sa mergi la doctorwinking

| nicaruaga a răspuns:

Daca trebuia sa iti vina pe 26 inseamna ca pe 8 erai in preajma ovulatiei, deci daca a ejaculat in tine sunt sanse foarte mari sa fii insarcinata. sa iti traiasca, felicitari!happy, sunt sigur ca fix un copil voiai acum, ca altfel nu inteleg de ce iti e asa greu sa folosesti un prezervativ

| alice_1850 explică:

Nu va fi o problema daca e sarcina sunt casatorita,ma gandesc la durerile pe care le am, nu stiu daca sunt normale in caz ca sunt, merci