| alice_1850 a întrebat:

sunt noua pe aici, am o mica problema daca ma puteti ajuta.Pe data de 8 luna aceasta am avut contact sexual neprotejat si a ejaculat in mine daca pot spune asa, pe 26 luna aceasta trebuia sa-mi vina mentruatia dar nu a venit, m-au durut sanii vreo 3-4 zile mai ales dimineata nici macar nu-i puteam atinge, mi sau marit sfarcurile, ma scuzati de limbaj, si acum nu ma mai dor deloc, am niste dureri jos ca cele ale mentruatiei, dar mai mult intr-o singuta parte, nu am patit niciodata asa ceva... ce credeti? e momentul sa-mi fac un test de sarcina? sau poate fi o raceala, merci mult Am uitat sa mentionez ca semne de sarcina nu am, si am niste crape abdominale cate o data de cateva secunde de imi taie respiratie, crampele sunt ca cele ale menstruatie, la ginecolog am fost acum 2 luni si a zis ca totul e ok, am avut o raceala si am facut tratament pentru cateva zile, merci, ce ziceti? sa mai astept? am 24 de ani si sunt maritata.

Răspuns Câştigător
| emima a răspuns:

Pai eu cred ca e cazul sa faci un test de sarcina iar eu sunt insarcinata si am inceput sa am simptome abia dupa o luna de zile atunci cand am descoperit sarcina

multa sanatate!

5 răspunsuri:
| UPT a răspuns:

Mda... e posibil sa ai o sarcina. Dar mai e posibil sa fii inca racita, si de aceea sa ai acele crampe.
Fa un test, si daca iese negativ, mergi la doctor. Nu e ok sa te doara.
Poate ar trebui sa iei in calcul si o posibila boala venerica... Iti stii mai bine partenerul...

| EyesSad17 a răspuns:

Doamne eu nu inteleg un lucru esti femeie? tu nu sti ce trebuie sa faci? trebuie sa ii intrebi pe astea! mai spui ca ai si 24 ani wow ai o varsta si plus esti casatorita eu chiar nu te inteleg nu te supara pe mine dar rusine pe bune ca nu sti sa iti rezolvi probleme si pana la urma care e nenoricirea daca esti insarcinata? nu te supara pe mine

| annna a răspuns:

Eu zc sa faci un test de sarcina

| Sicmao a răspuns:

Cand le vad pe unele cateodata, apai daca a ejaculat in tine, fa un test de sarcina ce Dumnezeu astepti? Unele persoane sunt asa de naiveeeeeeeeee incat imi vine sa le arunc de pe bloc.

| TweetyBebe a răspuns:

Fa un test de sarcina cat mai repede, dar daca ai luat tratament pentru raceala poate sa fie motivul pentru care iti intarzie menstruatia.
Pentru linistea ta fa un test sau cel mai bine mai da o fuga pana la ginecolog.