| alexamaria40 a întrebat:

sunt noua pe forum. Eu locuiesc in strainatate cu familia mea de ceva vreme, lucrez si imi place aici, nu am de gand sa ma intorc in Romania. As vrea sa va intreb cum poti cunoaste oameni noi intr-o tara straina? Poate parea penibila intrebarea si cunosc multi oameni dar de obicei am cunoscut baieti care nu ma atrag (nu sunt pretentioasa) sau casatoriti...as vrea sa cunosc si eu alti oameni,poate voi intalni un baiat, sa imi fac o relatie...trebuie sa precizez ca sunt frumusica, slabuta, inalt., arat bine dar nu prea cunosc oameni asta e problema.

10 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa iti faci cativa prieteni localnici, poate colegi de munca, pentru ca sa poti iesi si sa cunosti alte persoane. Singura, slabe sanse sa iesi plus ca risti sa te agate toti ciudatii, obsedatii de care vad ca e plin aici ( sunt in Gemania ).

| alexamaria40 explică (pentru pufulescu):

Da, asa trebuie sa fac, vreau sa merg la sala de fitness, sa merg la un curs ceva, poate cunosc oameni noi

| alexamaria40 explică (pentru pufulescu):

Unde esti in Germania?

| pufulescu a răspuns (pentru alexamaria40):

Iti scriu mesaj privat.

| alexamaria40 explică (pentru pufulescu):

Unde pe privat?
nu stiu ...sunt noua pe forum

| alexamaria40 explică (pentru pufulescu):

Unde pe, privat? nu vad niciun mesaj? unde trebuie sa ma uit?

| pufulescu a răspuns (pentru alexamaria40):

Salve! In partea stanga, sub partea cu " logat ca alexamaria 40 " ai mai multe optiuni insirate de sus in jos... intrebarile mele, raspunsurile mele etc pana la mesaje. se poate sa nu fi ajuns, de abia azi sa il vezi, fiindca aici mesajele se trimit greu.

| pufulescu a răspuns (pentru alexamaria40):

Vezi ca ti-am trimis cerere de prietenie, cu mesaj. Sper sa il vezi asa!

| alexamaria40 explică (pentru pufulescu):

L-am vazut mersi de mesaj

| CastraveteCastravescu a răspuns:

Poate esti prea modesta.