| stefanik04 a întrebat:

Sunt putin derutata! Am un coleg de clasa care sta in fata mea(intr-o parte) in banca si mai mereu se uita la mine si imi zambeste.De cateva zile noi doi discutam si ma simt bine facand-o.Foarte cidat e ca, la el nu simt nici o frica sau ceva(cum am mai spus in alte intrebari, nu imi place sa stau pe langa baieti). Mi se pare ciudat pentru ca eu nu simt ceva pentru el, e doar un coleg, un nou prieten dar nimic mai mult. Vreau sa adaug ca el vorbeste cu mai multe fete din clasa, deci nu sunt singura.
Zilele astea am fost foarte stresata pentru ca matusa mea s-a operat in italia si nu pot fi cu ea(nu e prea bine, si mi-e frica sa nu pateasca ceva mai rau), si eram mult mai retrasa ca de obicei(dar oricum sunt retrasa), iar colegul meu, mi-a scris mesaj in ora si m-a intrebat dac is bine, in pauza a venit si a stat cumn si m-a facut sa ma simt mult mai bine.Cand vorbesc uneori cu el pe mess mi se pare ca e un om, iar cand vorbesc cu el personal mi se pare altul.La scoala e chiar nesuportabil, am impresia ca nu are minte, si se baga foarte tare in seama, dar acu cand am vb era destul de serios.
Atunci cand vb pe mess mi se pare ca vorbeste cu sila, chiar daca el intra pe mine si vorbim lucruri neinsemnate.
E ciudat, si nu stiu daca ma place sau ce se intampla?
Va rog raspundeti-mi cat se poate de serios si nu cu raspunsuri de batut joc sau cu injuraturi
Dau funda! Si scuze de greseli

Răspuns Câştigător
| hahahaEuuu a răspuns:

Pai ce sa zic.cred ca te place...cat de putin.si cred ca si tu incepi sa il placi pe el. Dar cred ca ii place sa aiba si prieteni noi. Iar in cazul in care vb cu el pe mess, si iti vorbeste cu sila, poate ar trebui sa afli care e problema lui. Sau poate e ocupat sa faca si alte lucruri(cum ar fi sa se joace, si poate din cauza asta crezi ca iti vorbeste ciudat)

3 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Cred ca mai bine e sa discuti cu el asta e singura cale de a afla daca te place sau nu

| stefanik04 explică:

As vrea sa adaug,pentru ca am uitat, el atunci cand se comporta ciudat si cand tot se baga in seama la scoala, zice "indirect" ca el are bani si arata ca tot ce ii da mama lui nu-i ii pasa.Asta ma dispera si i-am spus ca ar trebui sa aprecieze ce are, pentru ca poate va regreta.El atunci mi-a raspuns "Bine, ai dreptate..."Ce credeti ca inseamna/?

| stefanik04 explică:

AnGel,eu sunt cam timida, si nu prea vorbesc cu multe persoane, mai ales cu baietii...