| Hesoiam a întrebat:

Sunt putin putin stresat. Acum cateva zile am avut un contact sexual cu prietena mea fara penetrare caci e virgina si o doare tare orice am face, am zis sa o luam usor.
La un moment dat eu am ejaculat dupa un handjob. Am fost sa ma spal, am urinat, m-am spalat din nou, am asteptat cam 30 de minute dupa care am inceput runda a 2-a sa zicem. La petting am atins-o cu penisul la intrarea in vagin, iar dupa ce i-am facut un oral am bagat degetul putin inauntru sperand ca poate se "largeste" putin. (ciclul ei menstrual e dereglat rau de tot imi e sa nu fi fost la ovulatie) se poate intampla ceva? :/

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaginul nu se largeste cu degetul dar cu un preludiu foarte-foarte bun se umezeste si se dilata, ceea ce permite penisului sa alunece cu usurinta in vagin
Este evident ca ce i-ai facut pana acum, ori nu a fost bine ori nu a fost suficient, fiindca fata are nevoei de cel putin 10 minute de stimulare, ca sa se excite si sa se umezeasca foarte bine, inainte de sexul cu penetrare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice greseala apare in urma PROSTIEI, a lipsei de documentare si de informare CORECTA.
In cazul in care ciclul menstrual este neregulat sau si mai rau foarte dereglat, intr-o astfel de situatie in niciun caz NU este permis si admis sa fie practicat/intretinut/efectuat nicun fel de activitate sexuala fara a fi folosita o metoda de protectie care sa fie eliminata orice posibilitate de a se putea forma sarcina.
In astfel de situatii fetele/femeile inteligente si bine informate inaintea oricarei partide sexuale folosesc si isi fac un TEST DE FERTILITATE si OVULATIE cu ajutorul caruia stabilesc/determina cu maxima precizie daca in momentul respectiv sunt sau nu sunt in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual.
Am prezentat deseori informatiile si explicatiile privind folosirea TESTERULUI DE FERTILITATE si OVULATIE atat cel performant care functioneaza pe baza analizarii zilnice a SALIVEI prelevate din cavitatea bucala (de sub limba), pentru a se determina cu maxima precizie PERIOADA FERTILA a CICLULUI MENSTRUAL indiferent de ce tip ar fi acesta neregulat sau foarte dereglat.

In toate cazurile in care femeia NU isi poate stabili precis perioada fertila a ciclului ei menstrual in acel caz orice fata inteligenta care este corect informata si documentata, este indicat sa detina pentru a avea mereu la indemana un test de fertilitate si ovulatie care poate fi cel ieftin :
https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/
sau un tester de fertilitate performat dar putin mai scump :
https://www.emag.ro/......DHY2J0BBM/
cu ajutorul caruia determina cu o precizie de peste 97-98% daca in acel moment este in una din zilele care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual sau daca este in PERIOADA INFERTILA
Testul de fertilitate si ovulatie se face exact la fel ca testul de sarcina si rezultatul se obtine in 3-5 minute.
-- Daca rezultatul obtinut este NEGATIV in acel caz femeia afla si stie precis ca NU este in perioada fertila a ciclului si ca atare este IMPOSIBIL sa poata sa ramana insarcinata,
-- Daca rezultatul este POZITIV in acel caz femeia stiind ca este in perioada fertila a ciclului menstrual si in acest caz exista si posibilitatea sa poata sa ia nastere o sarcina nedorita, va folosi in deplina si in mod obligatoriu o metoda de protectie adecvata.
Acesta este modul NORMAL, LOGIC cat si RESPONSABIL in care ar trebui sa procedeze orice femeie educata si bine informata in astfel de situatii pentru a nu ajunge in situatia disperata de a fi nevoita sa foloseasca pastila contraceptiva/de a 2-a zi.
In cazul prezentat nimeni nu poate formula un raspuns care sa fie atat obiectiv cat si catusi de cat sigur/precis. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa fi stresat. Totul este ok.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Vai ăsta nu-i semn bun, satan a întrat la ea în corp pentru că a păcătuit păcatul Malahiei de a avea un contact sexual fără reproducere
Ca să poți scăpa de așa ceva trebuie să angajezi 10 popi și să fie 11, al 11-lea trebuie să fi tu, casa trebuie sfințită și dată cu iaghiasmă și spusă o rugăciune ungurească pentru ca satan să iasă din femeia ta
Amin!

| Ștefaniq a răspuns:

Totul este ok.

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com

| Hesoiam explică (pentru #sexplicatii):

Oh, credeam ca e un răspuns la întrebare

| sorinel1spaidar a răspuns:

Despartate de ea ca moare si dai o gramada de bani la popa adevarat iti zic fara din astea sa moara fata mea