| sofiacenusa456 a întrebat:

Hello TPU credeti ca pot ramane insarcinata?
in a 3 a zi a ciclului mentrual prietenul mei mi-a bagat degetul foarte putin in vagin dupa ce si a atins penisul(acesta nu a ejaculat de mai mult de 24h)
dupa cateva saptamani cu o zi inaintea zilei ovulatorie am facut petting mai exact ne am frecat organele genitale cu lenjerie intima ori eu ori el aveam dar mai mult s-a intamplat ca el sa aiba si eu nu(acesta nu a ejaculat bineinteles si inainte de petting s-a spalat) imi este frica de acel lichid preejaculator imi ambele situatii? credeti ca pot ramane insarcinata in una dintre situatii? dupa cat timp as putea face un test?
va multumesc ca ati citit intrebarea

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu degetul, chilotii, prospul, perdeaua, apa din wc sau cada NU se poate ramane insarcinata o femeie!

O sarcina se poate produce NUMAI prin sex vaginal, unde penisul intra in vaginul femeii.

Nu va mai jucati de-a sexul la anisorii astia, cand nu aveti nici cele mai elementare cunsotinte de anatomie, sa stiti ca copii nu vin adusi de barza si nu se pot face cu degetul.

Nu stiu unde sunt parintii aia care nu va educa si nici nu va supravegheaza, daca ati ajuns sa va jucati cu organele sexuale si sa nu stiti ce se poate intampla.

Asteptati sa mai cresteti, ca acum faceti prostii care va vor afecta toata viata!

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Doamne, ce scop isi are intrebarea?
Inteleg ca nu ne am nascut invatati, dar raspunsul e la mintea cocosului. Da, o sa faci tripleti!
Cum sa pui o astfel de întrebare? Nu se ramane atat de usor insarcinata!
Fara penetrare, absolut deloc. Pai mai fata, a patruns lichidul acela in vagin? S-a masturbat inainte cu o ora si a ejaculat ca sa aiba spermatozoizi lichidul preejaculator? NU!
Ceea ce inseamna, evident, ca NU poti ramane însărcinată de la asa ceva!
Lichidul preejaculator imprastiindu-se prin vagin in timpul unui contact sexual cu PENETRARE, da, atunci iti poti pune cateva semne de intrebare.
Intrebarea ta ar trebui sa-ti dea de gandit, nu esti pregatita sa iti incepi viata sexuala.

Zi frumoasă!

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Din petting/frecari si etc nu poti ramane insarcinata.
Lichidul pre ejaculator nu contine spermatozoizi deci practic la fel nu poti ramane insarcinata. Am vazut intrebarea asta cred ca de 10 ori pe conturi dabea facute, sigur nu esti tu pe toate?

| sofiacenusa456 explică (pentru Punctsivirgulaa):

Nu nu sunt eu si data viitoare invata sa scrii de abia:*

| Punctsivirgulaa a răspuns (pentru sofiacenusa456):

Invata sa te informezi inainte sa te joci *de-a mama si de-a tata* si dupa invata ma pe mine sa scriu corect gramatical, a fost scris din neatentie *dabea*. Papa

| jorgedoliu465 a răspuns:

DA