| IceCrEaMGiRl a întrebat:

De cateva zile, iubitul meu se poarta extrem de ciudat.Mereu se ascunde cand ma vede,si cand il intreb ce are, se inroseste la fata si fuge.Totusi,am luat o mica pauza si nu prea mai vorbesc cu el.Ma cam pune pe ganduri, totusi vreau sfaturi de la voi.Mersi.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai vrut o pauză, uite efectul.
Pa, pa.

| IceCrEaMGiRl explică (pentru Legiuitoarea):

Nu,dupa ce am observat ca se poarta asa, am luat o pauza.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

Bună.
Atunci poate are pe altcineva, nu este un capăt de drum la el.
Pa, pa.

| IceCrEaMGiRl explică (pentru Legiuitoarea):

Mda,mersi.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Cati ani aveti?

| IceCrEaMGiRl explică (pentru MasterOfDisaster):

17,de ce?

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

17?
Am intrebat pentru ca este o reactie super ciudata pentru un baiat de 17 ani!
Daca se ascunde de tine si fuge, mai bine ia o pauza lunga. Foarte lunga.

| IceCrEaMGiRl explică (pentru MasterOfDisaster):

Am luat una, si acum se pare ca ma suna din ce in ce mai mult, imi da mesaje ca disperatul...Totusi,reactiile astea m-au cam suparat.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

Sicer, inteleg de ce te-au suparat reactiile lui. Scuza-ma, dar la inceput am banuit ca are 10 ani. La varsta asta ar trebui sa fie destul de matur incat daca are o problema sa discute cu tine, si sa incerce sa o rezolve, sau macar sa iti spuna in faca ca vrea sa va despartiti, sau ce vrea el.
Intreaba-l pe el ce are, de ce a reactionat in felul asta. Sa vezi ce iti va raspunde. Apoi poti sa iei o decizie, daca vei continua relatia sau nu.

| IceCrEaMGiRl explică (pentru MasterOfDisaster):

Multumesc.Voi aplica

| marialungu a răspuns:

Nu-l lasa sa iti scape, cel mai bine e sa il intrebi ce are, prin conversatie se rezolva multe

| IceCrEaMGiRl explică (pentru marialungu):

Am incercat, dar nu prea are efect.