| robi_4834 a întrebat:

Buna toate lumea. Problema mea este ca imi place mult de o fata de la mine de la scoala. Am incercat si incerc sa vorbesc mult cu ea, dar nu prea pot sa fiu singur cu ea. Colegii ei de clasa sunt putin copilarosi, sa nu vorbesc urat.

Fata sigur stie ca imi place de ea, cam toata clasa ei stie. Am vorbit cu o prietena buna de a ei, si mi-o spus ca fata o zic" ca ma tin prea mult dupa curu ei". M-am gandit ca nu-i place asta, deci n-o sa mai fac asta. Da nu mi-o dat un raspuns
ca da sau nu... Insa totusi i destul de draguzta cu mine, putea sa-mi zica de mult " du-te dracului" sau "lasa-ma in pace". Eu cred ca vrea sa zica nu, doar ca nu vrea sa ma raneasca.

Totusi am cativa prieteni care cred ca ar astepta sa-i spun eu ca imi place de

ea. Voi ce credeti? Sunt recunoscator pentru. fiecare raspuns :*

Multumesc frumos ca cititi asta, daca trebuie adaug mai multe detalii

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Incearca macar o s sti k ai incercat.

| TreabaBuna a răspuns:

Sincer,daca tu ai sa te tii dupa o fata nu prea rezolvi mare lucru.Fa`i cu ochiul, da`i de inteles ca o placi si.asteapta!
Se va topi dupa tine, nu`i da prea multa atentie dar nici sa nu o bagi in seama.Priveste`o cu ochi dulci, zambeste`i, vorbeste`i frumos si asteapta.

| Mihay95 a răspuns:

Pai frate nu prea ai ce pierde asa stai si te framanti degeaba mai bine ii spui tu fata in fata sentimentele tale si vezi ce zice poate te refuza sau poate vrea si astepta sa ai curajul sa iti expui sentimentele in fata ei. Sper ca ti-a fost de folos

| keyasol a răspuns (pentru Mihay95):

Dc nu incerci sa o inviti undeva.sa faci in modul in care sa fiti singuri.si apoi deschis sa, i spui ce simti.nu ai ce sa pierzi... daca doar o placi.sa speram k nu esti inca indragostit pentru ca aici ar fi o problema. oricum sfatul meu e sa incerci sa vb cu ea deschis...bafta!

| xLoVexN33D a răspuns:

Sigur, e si fa tu primul pas inainte... majoritatea asta si asteapta...

| rebeca300 a răspuns:

Deci robi uite am iubit eu ma cunosc cu el de cand suntem mici dar pana acum 6 luni nu am stiut ca mi-a placut si sunt cu el de 6 luni si tot cu el mi-am inceput viata! In fine deci du-te la fata si explica-i ca daca nu te place macar sa spune;''cu'' sa nu te ranesca spune-i: '' sa stii ca te credeam altfel dar nu esti m-am inselat in privinta ta'' si dupa aia pleci las-o nu te merita! daca te jigneste las-o da continue sa stii ca nu te merita! Te cred un baiat aimpatic dupa cum vorbesti!