| lovemylive a întrebat:

acum 2 zile am avut contact neprotejat,el zice ca nu a ejaculat inauntru si sa stau linistita,dar eu nu stiu daca sa-l cred sau nu, dar de atunci ma simt rau, balonata.am ameteli,din cate stiu nu eram in perioada feritla, ma puteti ajuta, credeti ca e sarcina? sad

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, dar atunci cand... nu ai fost ingrijorata? Sa stiu si eu cum sa procedez, cum sa le fraieresc pe altele?

| lovemylive explică (pentru Zenithf):

Am avut incredere in el, si nu-l cunosc de azi de maine ne stim de f mult timp, doar ca s-a intamplat pur si simpulu

| Zenithf a răspuns (pentru lovemylive):

Nu-i vorba atat de a avea sau nu incredere in el, ci de cat de pregatita esti tu de urmari. Nici cu prezervativul nu este 100% sigur, dar sa renunti la orice protectie inseamna sa cauti probleme cu lumanarea.

| lovemylive explică (pentru Zenithf):

Da stiu, dar se mai intampla, nu eram in perioada fertila, si nu s-a terminat in mine, si plus de asta eu stiu ca nu se poate ramane din prima sad

| neutrino a răspuns:

Acum doua zile? Si neprotejat? In acest caz nu ai cum sa stai linistita!

| lovemylive explică (pentru neutrino):

El a zis sa stau linistita ca nu s-a intamplat nimic sad dar simptomele apar asa de repede? eu una nu cred sad

| neutrino a răspuns (pentru lovemylive):

In sex, niciodata sa nu ai incredere in partener, dar nici in cel mic, motiv pentru care sexul se face intotdeauna cu prezervativ.

| Skilline2012 a răspuns:

Esti proasta.Da esti.

| Skilline2012 a răspuns:

Spune-i mamei tale, va stii ce sa faca. Pana nu e prea tarziu.

| lovemylive explică (pentru Skilline2012):

In primul rand ai grija la vocabular, oricum dupa cum se vede esti nici tu nu ai habar, in fine mersi oricumwinking

| Sxx a răspuns:

Bună dimineața soare!

Îți urez o sarcină plăcuta. sad

| lovemylive explică (pentru Sxx):

Chiar crezi ca e sarcina? eu stiu ca simptomele nu apar asa de repede sad

| TinK0de a răspuns (pentru lovemylive):

Inainte sa ejaculeze, ii vine un lichid transparent, nu se poate vedea.Acela contine spermatozoizi.Deci in proportie de 90% esti insarcinata...

| lovemylive explică (pentru TinK0de):

sad el a zis ca a mai avut contacte neprotejat cu multe fete si niciodata nu s-a intamplat nimic sad

| Sxx a răspuns:

Fă rapid un test de sarcină și vezi, nu mai pune întrebări pe TPU că nu suntem ghicitori în stele ca să știm clar dacă așa este sau nu. În proporție de 90% cred că se poate.

| msKat a răspuns:

Se poate. ar trebi sa faci un tevt de sarcina ca sa fii sigura

| parismireille12 a răspuns:

Dupa 7 zile de la contactul sexual neprotejat fa un test de sarcina. indiferent daca e negativ sau pozitiv, repeta-l după 7 zile. insa daca e pozitiv, ar trebui sa vorbești cu părinții, in cazul in care ești minora. daca nu, decizia îți aparține.
înainte de a face sex cu cineva, mai ales neprotejat, ar trebui făcute niște analize. ești slab informata, dar daca prietenul tau a facut-o si cu altele neprotejat, nu te temi de ceva boli venerice? sa știi ca nu doar din HIV se moare, Doamne fereste. Ai mai multă grija de tine.