| DeepEyesClaudia a întrebat:

Acum vreo cateva luni am cunoscut un baiat, la prega. Nu suntem in aceeasi scoala, dar ne vedem cam o data pe saptamana. Nu (cred ca) sunt indragostita de el, dar as vrea sa ma apropii mai mult de el...si nu stiu cum. Ne intelegem foarte bine, dar a) nu stiu daca are prietena si b) el are cercul lui de prieteni. Am nr. lui de telefon, ID, Facebook etc., dar sunt destul de timida si nu stiu cum i-as putea atrage atentia (intr-un mod pozitiv).

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Dacă faceți pregătire împreună abordează-l în legătură cu ceva ce "n-ai înțeles" și roagă-l să rămână cu tine să îți explice... la o cafenea, în parc, oriunde. Dacă va fi interesat, îți va da și o a doua întâlnire, sau cel puțin va continua să te abordeze pe mess, fb, etc. Dacă nu... mai are balta pește. ^_^ Baftă.

1 răspuns:
| DeepEyesClaudia explică:

Um... Faza cu "nu am inteles asta" poate fi explicata si pe mess, fb etc. Am uitat sa spun: avem o prietena foarte buna comuna. big grin Si mersi pentru raspuns happy