| anonim_4396 a întrebat:

Ador povestile de dragoste :X:X:X va rog frumos imi puteti scrie cateva prin care eu sa plang aveti inspiratie imi puteti scrie una? Sau poate chiar propria voastra poveste de dragoste...As dorii foarte mult una va roooog imi puteti da? Dau funda + vot pentru toate povestile!:*:*:*

Răspuns Câştigător
| AndreeaFarasperante a răspuns:

Dragostea este un sentiment unic, frumos dar in general foarte foarte trist.Este atat de greu sa-ti gasesti sufletul pereche si cand credeai ca l-ai gasit il pierzi din nou odata pentru todeauna.Mereu am suferit iar in momentul de fata sunt putin cam disperata.Nu mai stiu ce sa fac, nu mai simt nimic, nu mai iubesc pe nimeni sau doar ma amagesc? E greu de spus.Insa este cert ca imi va fi foarte greu sa-mi gasesc jumatatea sau nu o voi gasi niciodata. M-am intalnit cu primul meu iubit, Raul intamplator, asa pur si simplu, din intamplare.Eu stateam pe niste scari, plangand, el s-a apropiat de mine incet si m-a ajutat sa ma linistesc. M-a chemat in apartamentul lui, un loc minunat si placut, cum nu mai am avut parte pana atunci. Ce ochi frumosi si verzi avea, ce bine arata! Mi-a promis ca totul o sa fie bine si eu l-am crezut. M-am lasat atat de usor convinsa de zambetul sau, de sarutul sau fierbinte si convingator, de imbratisarile, ochii sai verzi si cuvintele lui. Dar totusi Raul nu s-a tinut de cuvant si relatia s-a incheiat la fel de usor cum a inceput.Numai eu stiu ce a fost in sufletul meu cand l-am vazut langa alta, desi nu-mi spusese inca ca vrea sa ne despartim. Ce soarta cruda a avut relatia noastra.Numai eu stiu ce am simtit in momentul acela.In acea vara am mers la Campulung unde am cunoscut un baiat super dragut pe nume Alex.Ne-am intalnit in ploaie, eu mergeam fara sa vreau sa ajung undeva poate destinul meu crud m-a dus la el....Aceasta relatia a fost mai lunga si mai greu de suportat ca prima.Nu voi putea uita niciodata acel sarut fierbinte, nespus de dulce.Eram sigura ca relatile la distanta nu merg insa am continuat sa sper.Era singurul motiv pentru care eu continuam sa traiesc.Cat de mult tineam la el numai eu stiu. Cea mai frumoasa zi din viata mea a fost cand m-am culcat cu el, caci eu l-am iubit si il voi iubi mereu. O parte din sufletul meu este si va ramane la el.Luptasem atata timp pentru dragostea noastra impotriva distantei ce ne despartea.Insa degeaba! Nu cred ca iti poti imagina ce era in inima mea in acea noapte in care am dormit in cimitir. Fara el, viata mea nu mai avea niciun sens totul se sfarsise.Cuvintele lui mi se adunau in minte taindu-mi respiratia.Nu mai puteam lupta cu suferinta.Pana atunci traiam numai pentru el, insa atunci ma trezisem singura, prieteni nu aveam, toti ma lasasera la greu, familia mea ma ura oricum si totul se sfarsise.In prezent, m-am indragostit de verisorii mei, dar in mod bizar mi-a trecut de ei si nu ii mai iubesc. Oare dc? Cred ca sunt mult prea egoista, nu ma gandesc si la cei din jurul meu care poate nu vor sa asculte nimic legat de viata mea.Imi cer scuze daca am suparat pe cineva.Chiar imi pare rau. Mi-am dat seama ca viata este ca un trandafir unde fiecare petala reprezinta o iluzie si fiecare spin o realitate.Trandafirul vietii mele s-a ofilit acum. Mi-a ramas doar suferinta.Desi nu pot recupera momentele acelea macar mi-au ramas amintirile pe care inca le culeg din cenusa destinului.

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaFarasperante):

Povestea ta este absolut superba, dar am o intrebare este poveste ta? o ador :X siincer mi-a lasat multe sentimente...:*:*:* pup la tine daca ai compus-o tu mult succes in viitor

16 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Aici e o poveste compusa pe mine acum aproape un an, daca te uiti pe blog mai gasesti una.

http://abbeyabby.blogspot.com/2011/04/august-tarziu.html

| missoriginal a răspuns:

Asta mi s`a intamplat acum aproape 2 ani:::

La inceput un baiat X a inceput sa ma placa si eram doar prieteni dar mi-a spus de asta intr-o zi si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna
Era un baiat de milioane, super de treaba pe care mereu cand am avut probleme m`a aparat, mi-a dat sfaturi bune, m`a sprijinit...
Dar eu eram deja indragostita de altu super smecher si eram innebunita dupa el asa ca l`am refuzat pe X dar l`am rugat sa ramanem prieteni insa el mi-a zis ca vrea mai mult decat atat si ca nu putem ramane prieteni
Dupa cateva zile el a vorbit cu baiatul de care imi placea mie(Y) si i`a spus ca eu il plac (dar nu din rautate
Apoi Y m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si i-am raspuns da
Eram foarte fericita pana intr-o` zi cand eram amandoi in clasa dupa ce s`au terminat orele si el a inceput sa ma sarute si sa ma atinga
Am fost de acord cu asta dar apoi a vrut sa ma intinda pe catedra si i-am spus ca cu mine nu merge asa si daca are chef de alte chestii sa`si gaseasca alta fraiera care sa-i satisfaca poftele k eu nu sunt dispusa si am plecat
M`a deranjat foarte tare lucrul asta k noi eram impreuna doar de o saptamana
Eram foarte trista si chiar vroiam sa vb cu X despre asta dar am aflat de la o prietena ca X a vorbit cu Y ca sa fim impreuna ca cica vrea sa ma vada fericita
Cand am auzic am fost bulversata
Nu`mi venea sa cred ca a facut asta dupa ce ca eu l`am respins
Am mers la el si l`am intrebat daca ma mai place si el mi-a spus zambind ca da
Atunci mi-am luat inima in dinti si i-am pus:
-Uite, stiu ca atunci te-am respins dar mi-am dat seama ca esti cel mai bun baiat cu care am vorbit vreodata si chiar as vrea sa fim din nou prieteni si chiar sa fim impreuna
-...
-Stiu ca tu ai vb cu Y si sa stii ca asta m`a pus mult pe ganduri
Si vreau sa stiu:ma mai placi cat de putin?
-Mereu te-am placut si inca te plac si poate te voi placea mereu insa nu vreau sa stau cu cineva care doar ma apreciaza
Eu stiu ca tu esti sincera cu mine pentru ca te cunosc ft bine dar ...chiar esti dispusa sa ma placi?
-Stii, cel mai bun iubit iti e cel mai bun prieten
-Hmm
-Deci, ce spui?
-Nu stiu...
-Inteleg...
-Nu credeam ca ai sa faci asta vreodata
-Asta ce?
-Sa iti calci pe mandrie.Nu mai stii cand spuneai ca nu vei intreba niciodata un baiat daca vrea sa fie cu tine?
-Asa e, dar asta e un cal foarte special

SI L`AM SARUTAT APOI AM PLECAT PUR SI SIMPLU
Au trecut doua zile de atunci si inca sper ca va vrea sa fie cu mine deoarece chiar il iubesc

Cum spuneam, asta a fost atunci, acum am trecut peste asta
Poate ca nu e chiar asa trista insa daca cineva chiar ar fi simtit ceea ce am simtit eu atunci ar plange cu lacrimi de sange

| anonim_4396 explică (pentru missoriginal):

Si eu am avut multe povesti in schimb a ta este suuperba:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow eu am sa imi scriu povestea mea de dragoste acum in 2017.
Cu mare placere happy
Ea incepe cam asa, in anul 2013 toamna am cunoscut un baiat pe Facebook, el a intrat pe mine dintr-o provocare gen 'cere-i numarul lui fata iar daca ti-l da ai castigat" bineinteles ca am refuzat sa ii dau numarul fiindca ca sa fac asta mai ne trebuiau inca vreo 200 de conversatii, ghici ce! am cedat, lui i-am cedat si ii l-am dat, m-a sunat si am vorbit la telefon apoi mi-a cerut sa ne intalnim in fata unui magazin pentru 5 minute, uitasem sa zic ca eu aveam 13 si el 12 ani dar era matur din cauza vietii pe care l-a obligat sa se maturizeze prea devreme apoi am acceptat ceea ce eu nu am mai facut pana acum, m-am dus intr-un suflet sa il vad dar nu m-o recunoscut facundu-i mii de semne sa vina la mine, m-am suparat si am plecat acasa el m-a sunat si atunci a spus ca de ce nu mai vin etc eu am spus ca i-am facut semn dar nu a vrut sa vina atunci el si-a cerut scuze si a zis ca credea ca e alta fata cum eram mai la departare si i-a fost frica sa mearga la ea ca sa nu cumva sa vin eu intre timp, pana la urma am intors inapoi si ne-am vazut, eu fiind mai timida nu prea ma uitam la el, vorbeam asa din mers. Dupa o ora ne-am dus acasa eu am ajuns sus stand la etajul 3 si atunci a sunat el si a zis "hai pana la geam" si atunci a fost un moment foarte frumos deoarece imi soptea prin telefon cuvinte dulci cu obrajiorii deja inrositi si mi-a spus ca deja ii s-a facut dor de mine si ca vrea sa cobor iarasi.Eram atat de fericita in ziua aia incat nu am cuvinte sa explic a fost pentru mine o clipa de neuitat.A doua zi m-am dus la magazin sa cumpar o paine si mi-a trimis sms fix cand am iesit afara"uite-te in spate tau" era el! pentru mine chestiile astea la 13 ani erau atat de minunate incat aveam mii de fluturi in stomac cand in vedeam happy dupa ne-am tot plimbat, aveam locul nostru unde povesteam undeva langa un lac, dupa 8 luni am mers la o plimbare cu rolele si cand am trecut prin fata bisericii primesc un mesaj iar el zice opreste-te "acolo scria vrei sa fii iubita mea"doamne era in fata bisericii happy atunci am zis da, dupa o saptamana am avut primul sarut, mi-a fost alaturi in cele mai grele momente atunci cand parintii mei s-au despartit din fericire in ziua de azi sunt impreuna atunci am ramas 1 luna la bunici pana sa imi termin clasa a 8 si urma sa plec la mama pe urma, in saptamanile alea am devenit rebela, nu ascultam de nimeni, stateam pana dimineata cu puiutul meu, saream pe geam pentru el laughing bine ca nu de la un etaj fiindca stateam la casa, a fost cea mai rebela perioada a mea acum sa ma vezi ai zice ca sunt o sfanta se roaga lumea de mine sa ies pe afara laughing, in ultima saptamana deja am inceput sa fim tristi fiindca stia ca voi pleca sad am profitat de ultimele zile si povesteam despre tot ce ne trecea prin cap si ne apasa happy ne-am adus aminte de primul sarut care a fost foarte ciudat pentru ca nici unul nu a mai sarutat niciodata pana atunci si ne-am chinuit putin laughing doar asta s-a intamplat intre noi si multe alte amintiri, una dintre ele am sa o tin minte toata viata "atunci cand am alergat pintr-o furtuna mare ca sa il vad 2 minute. Distanta ne-a separat si a facut sa ne spunem cuvinte dureroase, la 15 ani m-am dus in vacanta la bunici ca sa il vad da nu a fost sa fie, la 16 ani m-am dus in vacanta la bunici dar nu a fost sa fie. Mereu se nimerea sa fie plecat, cum s-a terminat povestea? Cu un mesaj scris atunci cand am implinit 17 ani "Vei fii mereu in inima mea"pana atunci am avut doar o relatie online care nu a mers, inima mea nu a vrut sa mai accepte pe nimeni, refuzam toti baietii din luceu fiindca il vedeam pe el in fiecare baiat, am suferit mult dar asta nu conteaza, acum am frumoasa varsta de 18 ani si ghici ce? Dupa atata timp m-am indragostit si sper ca a doua iubire sa ma ajute sa scriu cea mai frumoasa poveste de dragoste fiindca cea unica dintre o fata foarte timida si un baiat cuminte a existat si peste 5 ani sa vin cu ea tot aici happy
Cu mult drag, Andra.

| allllexaaaa a răspuns:

Pentru cei care au iubit macar o data in viata. si au suferit inzecit pentru bucatica de bucurie gustata. pentru cei care au "mancat" pelin pentru o gurita de "ambrosie". pune un blues in surdina si citeste povestea asta. o sa iti placa.

Durerea de stomac cu care s-a trezit nu se datora oboselii sau a mancarii, ci mai degraba din cauza evenimentelor ce aveau sa se intample in ziua aceea. Astazi trebuia sa incheie o relatie ce dura de mai bine de 2 ani de zile. si chiar considera ca a ramas tarziu. Trebuia sa se termine. Isi tot repeta in minte "nu vreau sa o neindreptatesc nici pe ea. nu sunt eu unic in lumea asta. nu sunt nici prea frumos nici prea destept, dar am facut tot ce imi statea in puteri ca totul sa fie bine. sa nu se termine". Simtea ca durerea de stomac se accentueaza. Simtea ca se sufoca. s-a imbracat repede si a iesit. Nu a lasat-o niciodata sa astepte pana acum si nu putea sa o faca nici de data asta. Era o zi ploioasa de aprilie. in cateva minute a ajuns la locul intalnirii, ca de obicei ajunsese primul. Dupa cateva minute o vede apropiindu-se pe iubita lui. se hotarasc sa mearga la un cafenea.

- Mi-e frig. zise fata. de fapt acesta a fost singurul cuvant rostit pana ce au ajuns la cafenea.

- Vrei sa-mi zici ceva? zise fata uitandu-se in ochii lui.

- Da, ii raspunse el.

Fata devenise curioasa.

- Pai, zi-mi o data ce mai stai!? spuse ea iritata.

Tanarul ofta si o intreba:

- Pana unde crezi ca va merge asta? sau mai bine zis crezi ca suntem o pereche potrivita?

- De ce simti nevoia sa ma intrebi asta? zise ea.

- Draga mea, iti amintesti ca te-am sunat acum cateva zile? cred ca era in jur de 11 noaptea.

- Imi amintesc, zise ea.

Si tanarul. fara sa mai astepte ca ea sa raspunda continua:

- In noaptea aia ma gandeam la tine, ca de obicei. iti scrisesem o poezie si am vrut sa ti-o spun la telefon, cand te-am sunat nici nu m-ai lasat sa ti-o spun. Mi-ai spus ca: "Ce! nu am alta treaba decat sa te sun la ora aia?". In momentul acela m-am simtit ca un boxeur care primeste catziva pumni in cap si cade jos. dar doar am tacut. mi-am cerut scuze si am inchis telefonul. Si am mai avut multe certuri asemanatoare cu asta. si mai tii minte cand m-am inbolnavit si Cristina mi-a zis ca sunt foarte norocos ca tu o sa ai grija de mine. Si tu i-ai zis "nu am alta treaba? dar ce eu sunt infirmiera? el nu are mama?". Fata zise:

- Da. dar ce legatura au astea, de ce m-i le spui acum? stii ca asa sunt eu. nu-mi place romantismul. si in plus am eu fata de infirmiera?

El ii raspunse razand:

- Nu draga mea. nu ai fata de infirmiera. si cu inima pe care o porti chiar de ai vrea nu ai putea fii infirmiera; si continua:

- Pana acum de cate ori m-ai sunat de dimineata sau noaptea tarziu ca sa imi spui cuvinte de dragoste? De cate ori mi-ai trimis un mesaj pe telefon? poate ca nu iti place romantismul. dar nu-ti place nici sa-i faci fericiti pe oamenii care te iubesc!? Pe cand eu mai presus de tine imi place sa-i fac fericiti pe cei din jurul meu. De cand suntem impreuna mereu am avut un mesaj de dragoste pentru tine stii. noi doi suntem ca albul si negrul.

Fata intelesese deja.

- Adica vrei sa fiu poeta?!?

Tanarul zambi gandindu-se ce hotatare buna a luat despartindu-se de ea.

- Nu draga mea. nu vreau sa fii poeta. Chiar daca ai vrea nu ai putea. dar noi trebuie sa ne despartim. cred ca ar fi mai bine pentru amandoi!

Tanara a inlemnit.

- Dar eu te iubesc si credeam ca ma iubesti si tu.

Tanarul ofta:

- Nu draga mea. tu doar credeai ca ma iubesti. daca ma iubeai acum nu discutam lucrurile acestea.

Fetei ii dadusera lacrimile. tanarul scoase o batista si i-o intinse fetei.

- Bine. asa sa fie! sper ca nu ma lasi pentru alta.

- Cum poti sa crezi asta? pana acum nu a existat alta fata pentru mine si nici nu va exista alta o perioada lunga de timp.

Si cei doi tineri, care s-au asezat la masa fiind iubiti, acum stateau ca 2 straini.

Dupa cateva momente de liniste tanara zise:

- Cred ca ar fi mai bine sa plecam.

Tanarul spuse ca el vrea sa mai ramana un pic singur. si se mai imbratisara o data inainte de a se desparti pentru totdeauna. Cand fata s-a departat tanarul incepu sa tremure, desi ploaia se oprise de mult. Incepu sa se roage incet:

- Doamne. da-mi putere.

Si-a amintit de prieteni. de ce ii spusesera ei, ca nu se potrivesc, ca au caractere diferite. dar a facut alegerea buna. Orele au trecut si locul soarelui si al ploii l-au luat stelele. Nu-i zise nimic mamei lui care l-a intampinat la usa si se duse direct in camera lui. Clipele treceau greu si el inca se mai gandea la momentul despartirii dar a 2-a zi trebuia sa se scoale devreme sa plece la munca. si a atipit.

Se trezi la ora 7 si tocmai cand sa iasa din casa se uita la telefonul mobil si vazu ca are 10 apelui nepreluate si un mesaj nou. Nu auzise telefonul pentru ca era foarte obosit. Se uita la mesaj. si vazu ca venise de la "Sufletzel" (astfel o alinta pe fosta lui iubita): "Am invatat sa iubesc tot ce era al meu. dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam. numai fara tine nu pot sa traiesc. Iti jur dragul meu. doar pe tine te-am iubit si voi muri iubindu-te pe tine. Adio dragostea mea!".

Tanarul s-a mirat. era pentru prima data cand ea ii trimitea un mesaj. s-a uitat la ce ora a fost trimis mesajul si a vazut ca fusese trimis la ora 05. 00. Incepu sa rada in hohote. nu se astepta la asa ceva. fusese luat prin surprindere. forma repede numarul ei dar i-a raspuns o voce straina.

- Buna ziua, as putea sa vorbesc cu Cristina?

Persoana care a raspuns izbucni in plans.

- Eu sunt mama ei. fetita mea s-a sinucis aseara! A tot sunat pe cineva toata noaptea. cand am vazut dimineata ca lumina din camera ei este inca aprinsa am intrat dar fetita mea se spanzurase!

Tanarul simti ca totul in jurul lui se prabuseste si nu ii venea sa creada ca fosta lui iubita nu mai era in viata.

Dupa cateva luni.

Doi medici vorbesc intre ei. Unul intreaba de starea de sanatate a unuia dintre bolnavi:

- Baiatul ala. l-au adus acum 3 luni. O fata s-a sinucis din cauza lui. din ziua aia nu-si lasa din mana telefonul mobil si tot trimite mesaje. Acum cateva zile am fost curios si i-am luat noaptea telefonul din mana sa ma uit la numar dar numarul ala e anulat de 3 luni. Am gasit ultimul mesaj care ii venise: "Am invatat sa iubesc tot ce era al meu. dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam. numai fara tine nu pot sa traiesc. Iti jur dragul meu. doar pe tine te-am iubit si voi muri iubindu-te pe tine. Adio dragostea mea!".
Nu e propria poveste.

| allllexaaaa a răspuns:

Girl – Ceau
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh de ce?
Girl – Nu-I nimic? un control de rutina
Boy – Ok
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok
boy - Yeah
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui!
Girl - Yeah...
Boy - De ce intrebi? S-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s-a intamplat nimic
Boy – Bine
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M-as impusca pentru tine oricand
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s-a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc
Girl - Te iubesc!

Ziua urmatoare la scoala:

Boy – Mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu!
Boy – Oh!
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu.
Mate - Dar stii cum sunt fetele!
Boy – Yeah!
Mate- Ce mai zici?
Boy - ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.

In aceiasi seara:
-ring-

Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M`am simtit un pic rau.
Boy - estibine acum?
Girl - Trebuie sa plec. vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept
Girl - S`ar putea sa dureze te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartim
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc
>click < (inchide telefonul)
Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon.

Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun ea ce s`a intamplat
Boy - Amice? ce s`a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta? 433-555-3468!

Baiatul suna la numarul acela dupa ore:

-ring-

Voice - Buna. Aici spitalul.
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena.
Voice - Care este numele ei?

>baiatul ii da informatiile<

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s-a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s-a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital!
Boy - STAI! NU!
*dial tone*

Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital.

Boy: - Esti bine?
Girl -...
Boy - Scumpo te rog spune ceva!
Girl - Eu...
Boy - Ce?
Girl - ...Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata? in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba? de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc? plange...
Girl - Si eu te iubesc...nu fi trist...eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine!
Nurse - Orele de vizita s`au terminat!

Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare.

Ziua urmatoare:

Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un bilet langa el.

In bilet scria:

Am luat un glont pentru ea.
Asa cum am zis ca voi muri pentru ea.

| allllexaaaa a răspuns:

Buna am sa-ti povestesc si eu ceva. finalul inca nu-l cunosc dar ser ca totul va fi bine pana la urma!
totul a inceput acum 4 ani.pe 6 mai 2006.in noaptea de 5 spre 6 mai.Eram in discoteca la ziua colegei mele de banca, anca.la un moment dat m-a chemat o prietena sa dam o tura.am mers si mi-a facut cunostiinta cu o gramada de prieteni de-ai ei, printre care si iuli. ne-am placut si am ramas impreuna.pana a 2-a zi cand eu am aflat ca are prietena de un an.am vbt cu el si o peroada ne-am vazut fiecare de treaba lui. apoi, pana in decembrie 2007.pe 8 decembrie ba eram impreuna, ba nu, cum vroia el. el se despartise de alina si ma gand ca asa o sa fim impreuna. treptat, fara sa-mi dau seama am ajuns sa-l iubesc! pe 8 dec 2007 am inceput o relatie serioasa(credeam eu)care a durat pana p 8 martie 2008 cand am aflat ca ma inselase cu o panarama.de atunci pana pe 14 septembrie nici nu ne-am vazut, nici nu am vbt.pe 14 sept ne-am intalnit in club.(lucrasem toata vara intr-o statiune si avusesem mai multe relatii)credeam ca l-am uitat. dar cand l-am vazut mi-am dat seama ca nu-i asa.am vorbit mult atunci si el se tot ruga de mine sa ne impacam.si eu nu si nu. abia pe 27 septembrie 2008 am zis ok, sa-i mai acord o sansa.si ne-am impacat! au urmat cateva luni de fericire suprema.ne vedeam zilnic si ne intelegeam tot mai bine. apoi, in vara eu am terminat liceul.si chiar cu o saptamana inainte am decis sa ne mutam impreuna, la el. a trecut bac-ul(l-am luat! :p) apoi incercam sa-mi gasesc de munca. dar nu am reusit
la mijlocul lunii octombrie ma suna o fata care era barman la barul unde obisnuiam noi sa iesim. mi-a zis ca e un post liber.am aceptat.am inceput sa lucrez acolo. poate asta a fost greseala mea.ma inscrisesem si la facultate, la fr. lucram 2 zile cu 2 zile libere.si un week-end lucram, unul nu. de atunci a inceput sa-mi vorbeasca urat, sa ma bata pentru ca el venea sa stea cu mine si mereu se imbata.si normal ca daca era iubitul meu nu-i luam bani si mereu ieseam lipsa.si ii reprosam asta si asa a inceput calvarul
pe 29 noiembrie am facut un test de sarcina :eram insarcinata! eram putin dezamagita dar speram ca macar asta ii va atrage atentia.de la inceput am zis ca orice ar fi avort nu fac! si el a zis la fel. dar el nu s-a schimbat deloc. a inceput sa ma bata mai rau. din orice.trebuia sa tac mereu in fata lui.de atatea ori m-au scapat prietenii lui din fata palmelor si a pumnilor.ba chiar o data a aruncat si cu un scaun in mine! eram satula dar nu stiam ce sa fac.acasa nu ma puteam intoarce si mai ales cu un copil.si nici nu vroiam. stiam ca in adancul sufletului sau ma iubeste cu adevarat.am fost in decembrie la ecograf, aveam 3 luni. in ianuarie am aflat ca o sa avem un baietel si am fost aman2 foarte fericiti! el nu mai era asa violent dar prea tarziu stransesem in mie atata ura si aveam atatea sa-i reprosez.si asa ca fara sa-mi dau seama am profitat de faptul ca el nu mai era violent si am devenit o tzata cicalitoare.in martie am facut cununia civila.totul mergea relativ bine, cu mici, mici certuri. dar eu devenisem super geloasa si impulsiva, ma enervam super usor si din orice.ne certam si ajungeam sa spun lucruri foarte urate, pe care le regretam apoi.
pe 27 iunie, chiar in ziua in care implineam 1 an si 9 luni de cand ne-am impacat s-a nascut stefan-iulian, dragostea noastra! eram f fericiti! dar nici asta nu a tinut mult! eu am fost foarte afectata ca ma ingrasasem foarte mult in timpul sarcinii(de la 62 la 84 de kg)si mereu ii reprosam ca nu vrea sa iesim pentru ca ii e rusine cu mine cand el de fapt era rupt de oboseala (lucra de la 7 dim la 7-8-9 seara). apoi stefi se trezea noaptea si eu eram foarte nervoasa si-mi varsam nervi pe iubitul meu sot.pe deasupra o prietena cica prietena, ii face ochi -dulci.sau poate mi se pare. nici nu mai stiu ce sa cred, poate vb gelozia din mine.acum,in septembrie am facut si nunta. a fost frumos. dar la 5 zile dupa nunta a plecat in Italia la fratele lui ca sa-si gaseasca de munca, s-o ducem mai bine urmand ca eu si copilul sa mergem in decembrie.de cand a plecat o singura data sau de 2 ori am vorbit frumos.in rest numa certuri, reprosuri, misto-uri si crize de gelozie.de cele mai multe ori toate incep de la mine, sunt constienta de asta, dar nu pot sa ma abtin oricat as incerca. m-a facut sa sufar prea mult in trecut si acum am impresia ca in orice moment imi va spune ca totul a fost doar un joc si ma va parasi.de asta mereu sunt atenta la tot ce zice, ce face, ma enervez daca nu-mi zice vb frumoase.ma enervez daca nu intra pe mess cand vreau eu. daca nu zice ca mine. o sa innebunesc asa! nu stiu ce sa mai fac!
si-mi pare rau de mor ca toata dragostea noastra am lasat-o deoparte si ne afundam tot mai mult in tampenii fara rost.sunt sigura ca ma iubeste si e il iubesc de nu mai pot dar nu vad nici o solutie sa ne salvam casnicia si dragostea.

| allllexaaaa a răspuns:

Ai ce citi pe aici

| simonafrumoasa a răspuns:

Buna! s-ar putea sa ti se para un pic mai lunga dar totusi eu zic ca merita s-o citesti. sa incepem, sa trcem dincolo de lumea reala... doi pamanteni oarecare le-au atras de mult atentia a doi ingeri ce se adaposteau in bolta cereasca. prima intalnire a celor doi le-a adus ura in suflete rautatea in ochi si lacrimi pe obraz,... suferinta. era domnita dulce, frumoasa si pura intocmai ca un crin alb imbujorat si barbatul inca chipes, casatorit si pacatos oarecum intristat de valurile vietii, un bujor batut de vant spre pamant. primul dintre cei doi ingeri se jura in fata mai marelui ingerilor, pe ce are el mai scump si mai de pret ca domnita il va ingriji cand el va cadea la pat si ca va plange pe pieptul lui pana ce toate pacatele de pe sufletul lui vor fi sterse cu ale ei lacrimi. insa cel de al doilea radea mereu in hohote zicand ca ea este tanara si nu va putea niciodata sa ii fi credincioasa mai ales ca ea este vanata de toti si. -si chiar de ar fi asa el nu si-ar lasa veci pururi familia pentru dansa, toate domnitele ce s-au sinucis in lac pentru el i-au reprezentat doar o aventura, stim toti asta. avea mereu de adugat cel de al doilea inger spre intristarea primului. acum sa zburam spre un taram in care nu multa lume stie ce inseamna iubirea adevarata, oameni sunt rai, parsiv iar veselia nu-si mai arata de mult valoarea pe fetele acestora. sa ne intoarce in anul in care avea sa inceapa totul. marc pasea pentru prima oara in curtea palatului ca si fusese asaltat de toate fetele ce isi gaseau refugiu in palat. printesa isi bea ca de obicei pe terasa ceaiul de dimineata lundusi frumusetea din flori si veselia de la soare. insa deoadata pentru dansa a incput sa nu mai conteze cat de frumoasa era acea dimineata marc ii luase toata atentia. era ura la prima vedere. marc era in mijlocul tuturor domnisoarelor razand acordandule saruturi lascive si intreband de propuneri indecente. cand vedea cat de mandru este cand ii trecea vantul prin bucle, privindule pe toate lasciv si zambind credea ca este prizoniera in propia casa. curand afla ca cel ce reusi sa ii aduca ura in suflet era noul sau vizitiu. - priveste, este un barbat casatorit in a carei gradin creste un bujor rosu si mandru, fiul sau iar el isi permite sa acorde sarutari tandre primei venite, este un depravat si un golan. se auzea vocea printesei caracterizandu-l trecura de atunci cateva luni in care ura pentru marc din inima printesei prosperase. cand intr-o zi plimbanduse pe langa camera printesei cel mai bun prieten al lui marc o auzi pe printesa ocarindul in toate felurile pe marc. nesuportand sa auda asemenea cuvinte la dresa acestuia a fugit intr-un suflet sa ii spuna cele auzite. atunci el a luat parte la furia lui marc care a innebunit cand auzise. ii ceru celui mai bun prieten al sau un duel pentru ca marc considera tot ceea ce auzi o minciuna si vroia sa omoare lasul ce il minti. duelul veni insa nimeni nu stia de ce urmau cei doi sa se dueleze. marc se lupta cu vitejie si curand reteza sabia in inima celui mai bun prieten al sau. dupa cum erau obiceiurile curti marc trebuia sa se ocupe de inmormantarea lui. il ingropa sup umbra unui mar si scrise pe o tabla ce i-o aseza pe mormant.: "ti-ai cautat moartea eu ti-am gasit-o si ti-am adus-o. ai dezlantuit monstrul din mine si ai platit! cum ai putu sa ma minti ca cea pe care o iubesc cu toata firea mea m-ar putea ura? imi pare nespus de rau pentru ceea ce ti-am facut dar cale de intoarcere nu mai era. dormi in pace!" trecu de la acel duel cativa ani si marc se plimba la fel ca prietenul sau acum cativa ani pe sub balconul printesei. cand si el auzi niste cuvinte dureroase de la printesa. atuncia fugi spre grajd innebunit lundu-si calul si gonind spre nicaieri. nu stia ce va face daca auzi bine daca era insusi printesa. se hotara intr-un final sa plece de la curtea imparateasca, de la cea ce l-a ranit. vestea pica precum o bomba pentru regi deoarece acestia il considerau un om extrem de bun. printesa se ingalbeni la fata cazu pe jos inconstienta geman si nu isi reveni noua zile din somnul profund. si cand isi reveni in sufletul ei se dadu un razboi dintre iubire si ura iubirea castiga. isi dadu intr-un final seama ca este indragotita de marc. cum era posibil? unul ca el? nu simti asa ceva pentru nimeni in lume pana acum. se ascunse in camera sa si plangand alte 9 zile. atuncia ea se spovedi in fata matusii sale care lua totul in gluma si isi dadu seama ca totul este adevarat numai cand aceasta incepu sa planga amarnic. intr-o zi cand matusa sa era ingrijortata ca printesa nu mai iese din camera sa de 9 saptamani cheme un gardian sa-i sparga usa fiind ca crezu fata de mult moarta. gardianul afla tunci de iubirea ce eu purta lui marc si se intrista deoarece si acesta o iubi pe printesa nestingherit. insa sperse usa si o gasi inconsntineta cu fata la perte intr-o patura de lacrimi. deoarece era inconstient nu si-a dat seama ca si dansul ii aflase secretul. intr-o noapte pe cand printesa statea pe balconul sau si plangea zicand: "vizitiul meu intoarcete si du-ma in taramul iubire unde ma vei iubi si ne vom respecta o viata intreaga." cavalerul ce i sparse usa o auzi si tipa din toata puterea: -incurand nu o sa mai ai pe cine iubi, marc al tau este grav bolnav cu inima iar nimeni nu stie cat va mai traii. tot ceea ce zise era adevarat numai ca printesa nici nu vru sa auda. in noaptea acea se framanta in patul sau ca baldachim alb vazundu-l pe marc in toata incaperea. asa ca urmatoarea zi vroia sa il viziteza si sa il intrebe de ce boala sufera. se duse in sat urmari momentul cand pleca sotia sa si se indrepta cu pasi repezi spre incaperea lui. insa cei doi se intalnira pe drum. cand marc ridica ochii spre printesa se ea se pierdu in ochii lui insa nici marc nu mai putea reactiona inghetase. printesa fugi speriata acasa. in seara acelei zile dupa ce nevasta lui marc veni si pleca din nou cu fiul acesteia printesa isi facu curaj si intra de data asta in casa lui. cand deoadata el incepuse vorba: - de ce ai venit? -a fost o greseala sa vin aici. im pare rau voi pleca! cand se ridicase printesa el o infasca de brat o intoarse spre el cu putere incat se apropiara atat de mult ca nici musca nu mai avea loc sa treaca printre ei. -acum tu chiar crezi ca te voi lasa sa pleci fara sa aflu ce ai de spus? -iti ordon sa imi dai drumu crezi ca un amarat ca tine ma poate obliga sa fac ce nu vreau? spuse cu greu printesa printre atatea lacrim ce ii curgeau pe fata. atunci incepu si el sa planga marnici cand deodata se lumina la fata si spuse: -nu! nu iti pot ordona nimic insa stiu ca nici tu nu vei pleca! dar pot face ceva la care ma pricep si te va face fericita! atunci o stranse putrnic in brate o saruta profund o luase imbrate mangaindu-i spatele si invartind-o odata puternic. ea nu reprezenta pentru el o aventru intocmai ca celelalte. ea se bucura in sinea ei dar pleca speriata inapoi spre castel. cand el cazuse inconstient la pamant cu zambetul pe buze. cativa ani buni de zile printesa nu se gandi dect la sarutl lui si la vorbele ce ile zise. intre timp marc se hotara sa isi insoare fiul. pentru ca acesta deveni chipes intocmai ca tatal sau vru sa ceara mana printesei si pentru ca aceasta nu era cu mult mai mica decat baiatlu lui mkarc acepta dandu-si seama cine este pretendentul la mana ei. andreea, caci asta era numele printesei se casatori spre bucuria intregului regat. mare ii fu bucuria sa vada ca marc inca mai traieste aratand bine si mare ii fu bucuria lui marc sa vada cine ii este nora. in noaptea nuntii lor andreea si-a imbatat sotul si a fugit sa ii declare dragostea sa lui marc. el statea linistit pe malul lacului visand cu ochii deschisi cand ea se aseza langa el prividuse unul pe celalat in tacere ea spuse: -te iubesc, insemni totul pentru mine. marc ramase cu o privire atintita spre ea si cazu cu ochii inchisi la pamant. ei i se facu pielea de gaina fiindca crezu ca murise chiar in cel mai important moment din viata ei. cand se apleca sa ii asculte inima pentru ca doar inima lui mai putea spune daca este in viata sau nuel o saruta si ii spuse: -de cand am asteptat aceste doua cuvinte. se darui lui pierzandu-si feciormea spre marea mirare a lui marc. nu trecuse nici o luna caci ea ramase insarcinata cu gemeni. cand nascuse andreea si marc isi dadura seama ca unul dintre copii, baiatul este a lui marc si fata este a fiului lui marc, sotul andreei. cei doi isi dadura seama prin simplu fapt ca baietelul avea o pata in forma de inima pe piept. pata ce o avea si marc dupa primul sarut acordat de andreea. atuncia cand cazu la pamant, dupe ce se trezi isi dadus seama ca ii aparuse o pata pe piept, pata ce si baiatul lor o avea. ei traira fericiti impreuna chiar daca erau socru si nora, prin clipe furate. insa andreea nu a putut niciodata sa il urasca pe sotul ei deoarece dansul vroia mereu sa o faca fericita si era un om bun. si acum cei doi traiesc impreuna in ceruri unde nu se mai ascund si se iubes privind si veghind la capul tuturor indragostitilor a carei dragoste este imposibila. povestea aceasta este scrisa si compusa de mine. sper sa apreciezi. si daca mai vrei ceva povesti de dragoste frumoase inceraca tristan si isolda e ceva in genul la romeo si julieta numai ca mult mai frumoasa. PUP.

| mystery1girls a răspuns:

Incearca asta:

https://sangesitrandafiri.wordpress.com

Fata tocmai a redeschis blogul si a inceput o poveste noua de dragoste cu actiune cu de toate

| andrea889 a răspuns:

Pei eu mergem spre clasa grabita am intarzit eram cu cateva carti in mana si n-am fost atenta cateva secunde si am cazut peste el m-am ridicat repede eram rosie toata si mi-am cerut scuze
El: nu e nimic se mai intampla
Eu: mi-am luat repede cartile si el m-a intrebat cum te cheama eu am raspuns an... eu i-am zis pe tine cum te cheama ni... bine pa pa m-am dus in clasa si asta a fost inceputul unei bune prieteni dupa ceva timp mergem cu el prin parca prin restaurant mergeam la pizza si into zi eram la scoala el m-a intrebat ca de obicei vrei sa vi cu mine dupa ore in parca eu: da sigur vin oricum nu am ce face mai bun el: ok ne vedem in parca
bun dupa ore eram in parc l-am asteptat a intarzit un pic dar cand a venit mia adus un trandafir eu : multumesc
el: nu ai pentru ce
si din discuti in discutie stateam pe banca si elma prins de mana si mi-a zis : a. eu te iubesc mult si as vrea sa fi iubita mea daca si tu simti la fel
Eu in gandul meu imi ziceam in sfarsit (mie imi palcea de le de cand ne-am intalnit) Eu: da mi-ar placea mult sa fiu iubita ta. dupa cateva saptamani obisnueam sa iesim dupa ore in parca si parintii mei nu il placeau pe N... pentu ca nuerau buni prieteni cu parinti lui si parinti lui erau plecati in strainatate el era singur cu fratele sau. eu dupa cateva luni am avut unacident de masna el a venit la spital nu i-a pasat ca e mama si tata acolo si nul placeau el a venit in cabinet si m-a prins de mana si mi-a zis : am crezut ca am sa te pierd cand am primit vestea Eu: nu-ti fie frica nu voi pleca nicidata de langa tine
El: te iubesc mult nu stiu ce m-as fi facu daca ai fi patit ceva m-a sarutat lung si a zis ca vrea sa stea pana ma externeaza ma externau abia seara eu i-am zis: nu mai bine pleaca ai mei sunt aici ma vor duce ei acasa
El: dar...
Eu: nici un dar du-te odihnestete bine
El: bine dar maine vin dupa tine si te duc la mine acasa
Eu: bine dar sa lasi masina la colt ca mama sa nu vada
El: bine te iubesc pa buburuzo
A doua zi supamasa ma suna N.
El : haide afara te duc la mine
Eu : bine ies imediat
am ajuns la el acasa am intat
El: vrei sa mananci cvea
Eu:m...nu nu mie asa foame
El: haide acum ma supar te rog
Eu: bine bine
mai spre seara
Eu: merg pana la baie
El: bine
El o suna pe prietena mea si ii zice auzi te rog poti sa o suni pe mama lui a. si sa-i zici ca doarme la tine
Cristina:bine o sa o sun si o sa-i zic
El: mersi mult
Eu ies de la baie
El : vrei sa dormi la mine astazi seara?
Eu: dar parinti...
El : am rezolvat
Eu: esti un geni scunpule, pot sa merg sa fac un dus
El : da sigur
el isi ia perna plapuma si isi face patul pe canapeaua din suprageri eu ies de la dus si zic: dar ce fac?:/?
El : imi fac patul pe canapea sa nu te simti naspa ca dormi cu mine.
Eu: nu nu ma simt naspa de loc pune perna si plapuma in pat la loc
El: deci vrei sa dorm cu tine
Eu da sinur haide
El bine draguto noapte buna iuboto
Eu noapte una iutule.

| Aryana112 a răspuns:

Iti dau povestea mea.
Totul a inceput in clasa a V- a. Era prima zi de scoala. Ne intalnisem pentru prima data. Prima data ne uitam unul la altul cu dispret. Eu eram rusinoasa el era indraznet dar cand vorbea cu mine era rosu ca racul ca si cand era gata sa explodeze in plans. Clasa a V- a a trecut foarte repede. Toti imi spuneau ca nu am sanse cu el, ca el o iubeste pe Tania si nu stiu ce. Adevarul era ca ma placea mult dar ii era rusine sa imi spuna iar celelalte fets stiau insa erau geloase deoarece era frumos si era baiat de bani gata. Eram atat de toanta... nici nu stiam ce bogat e! Chiar si dupa ce am aflat si stiam ca toti bogatii isi bat joc de fete ( el nu a facut asta) nu am incetat sa il iubesc. Toata vara plangeam de dorul lui, iar noaptea stateam singura in camera si ma uitam la luna. Lacrimile imi curgeau ca apa. Incepuse clasa a Vl- a. Nu stiu cum si de ce doamna diriginta ne-a pus in aceeasi banca. Am avut ocazia sa ne apropiem si mai mult. Incepusem sa vorbim mai mult, sa radem impreuna si chiar mergeam dupa ore in parc sa stam impreuna. O prietena care era geloasa ca eram la un singur pas sa fim impreuna ii spuse ca il iubesc. Ii spuse ca la inceput doar il placeam dar acum il iubesc. Dupa ce aflase am inceput sa fim mai reci. Pana intr-o zi cand eram singura in clasa... nu il auzisem cand intrase. Eram cu spatele la el si nu il auzisem deoarece ma uitam pe telefon. Dintr-o data m-a luat in brate si mi-a soptit la ureche. " te iubesc". Prima data am crezut ca visez. Atunci m-am intors si nu era un vis, atunci ii spusesem: "si eu te iubesc" si ne-am imbratisat. Si de azi iarna de cand s-a intamplat asta suntem impreuna si ne iubim mult.

| Deea_Bianca_1995 a răspuns:

Si eu am o poveste dar a mea e mai ciudata pai a inceput asa l-am cunoscut prin cea mai buna prietena dar nu am crezut ca o sa ma indragostesc de el i-am dat cerere de prietenie pe facebook mi-a acceptat am vorbit si am ramas impreuna ( el fiind din alt oras) am tot vorbit el imi spunea mereu cuvinte frumoase la un momendat am chiar crezut ca tine la mine a trecut o luna eu tineam la el vorbeam zilnic cu el si a venit si momentul revederi mi-a placut din prima clipa in care l-am vazut a urmat o cearta urata cu mama in acceasi zii si am plecat cu el au fost cele mai frumoase zile din viata mea dar a trecut repede pana la urma mama m-a luat acasa cu forta sad eu fiind minora dar inca nu rupsesem legatura cu el vorbeam doar pe ascuns pana cand el a devenit foarte distant cand il sunam avea telefonul inchis nu imi mai raspundea la mesaje s-a schimbat iar eu am renuntat crying chiar daca durea foarte tare ma gandeam tot timpul oare ce face cu cine se mai gandeste la mine aveam impresia cu toata lumea e impotriva mea nimeni numa iubeste imi era foarte foarte dor de el sad dar intr-un final mi-am dat seama ca nimic nu a fost adevarat ca vorbele lui erau doar minciuni ca nu m-a iubit niciodata ca a vrut doar sa se foloseasca si pana la urma asta a facut crying(((((((( asta e povestea mea nu e una speciala nu e ca celelalte e ciudata sad