| Yubita a întrebat:

AM 12 ani si sunt indragostita de un baiat care nu trebuie, deci intrebarea mea este :"E bine sa fii indragostita de un baiat de 15 ani? "

13 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

La 12ani nu

| Johnny_3797 a răspuns:

Da e bine, e bine sa fii indragostita de el stiind ca el nu te va refuza sau a te bate joc.Ai grija cind iti deschizi cuiva sentimentele tale. Vorbeste cu el si afla poate tot te simpatizeaza.Nu-i nimic daca cu 2-3 ani, sunt unele cazuri cind si cu 40 de ani mai mare in india de exemplu dar trebuie sa fiu si pe la noi cu 25 si tot asa.Cel mai imporant sa va iubiti si totul va fi bine si nu importa ce virsta happy

| PussicatDolls a răspuns:

Iubita! Dragostea nu are o varsta anume.Da, e diferenta 3 ani intre voi. Poate tu ai o alta gandire de copil iar el una putin mai dezvoltata, fiind mai mare.Dar, sa stii ca eu am 13 si sunt indragostita de verisorul meu de 16 ani.Si nu`mi e rusine sa recunosc.Fac tot posibilul sa observe asta fara teama.Sunt totusi sentimentele tale si cu cat le traiesti mai repede, cu atat le dezvolti mai mult.Intre matusa mea si unchiul meu sunt 40 de ani diferenta.Ea are 20 si el 60.Si cu toate astea se iubesc, au o casa frumoasa in Italia, si nu am auzit niciodata vesti rele de la ei.Deci,stai linistita draga mea, nu este nicio problema ca esti indragostita de un baiat de 15 ani.Succes! Te pup si ai grija de tine!:*:*

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Pai de ce sa nu fie bine.si nici diferenta de varsta nu este mare.ba chiar as putea zice ca e perfect.deci bafta

| Forevăr a răspuns:

Daca il cunosti f bine incat sa iti dai seama ca daca o sa fii cu el nu va profita de tine, e binewinking. Dragostea nu are varsta happy

| ღLaviღ a răspuns:

Salut sincer cred ca nu ar trebui sa il uite si sti de ce pentru ca el este mai mare decat tine si va crede ca esti o mucoasa (scuze) si n-o sa te bage in seama si apoi o sa te faca sa suferi mai bine uita-l inainte de ceva mai rau crede-ma! Te rog da-mi fundita

| MMadalina a răspuns:

La varsta ta dragostea nu este asa de benefica ...Asa ca traieste-ti copilaria.Ai timp si de baieti dupa varsta de 15 ani :")

O zi buna!big grin

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Cu toate ca varsta este cam frageda,si nu poti spune ca esti indragostita fiindca abia acum incepi sa te maturizezi, este normal sa simpatizezi un baiat, chiar daca este cu 2-3 ani mai mare.Totusi,trebuie sa fii precauta si sa nu-i spui imediat ce sentimente ai pentru el, deoarece ar putea sa-si bata joc de tine.rolling eyes.
Bafta. happy

| adelynaa a răspuns:

Pey e normal... nu e nimic neobisnuit numai ca ai grija ca aceea pers. sa nu'si bata joc de tine dc are pretenti de la tine si asteptari nu merita. pentru ca uni la varsta asta majoritatea chiar nu sunt in stare sa aprecieze o fata. dar asta nu inseamna ca si acel baiat de care iti place sa fie la fel... uh il cunosto cum este da dc baiatu ii ft. ok si de treaba eh ok. bafta:*

| Xpert a răspuns:

Atat cat dragostea exista nu are varsta!
bafta!

| Deniii_5840 a răspuns:

Da, de ce nu :*. In primul rand dragostea nu are varsta iar diferenta nu e asa de mare. Daca stai si te gandesti unele au 20 si stau cu aia de 50 d ani.
Poate intre voi nu e dragoste doar o prietenie dar pe parcurs sentimentele pot fi altele.

Bafta, draga mea!:*love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu are alte intentii, da.