| dyana_9938 a întrebat:

Buna,TPU.

Am 13 ani,si am un prieten. Urmeaza sa merg cu el in oras,si vorbind cu el pe messenger,mi-a zis ca atunci cand ma vede, o sa imi dea un mozol si de-astea.Problema e ca : Eu nu m-am sarutat pana acum,niciodata! Si mie putin cam frica. Spuneti-mi va rog, ce sa fac!? Dar nu cu : Totul vine de la sine....bla bla bla.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DenissA15 a răspuns:

Nu are de ce sa-ti fie frica.Tot o sa fie odata si odata acel prim sarut, si daca te iubeste te va intelege.
Si fiecare persoana saruta altfel nu avem noi cum sa-ti spunem ce tb sa faci.in acel moment TOTUL O SA VINA DE LA SINE.sincer.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, nu accepta sa te atinga un baiat care isi permite sa zica despre tine; o sa-ti dau mozol. E clar ca te batjocoreste. Ai si tu putina mandrie. Si, in plus, la 13 ani este rusios sa ai prieten si sa te gandesti la saruturi. lasa asta pentru o varsta normala (15-16 ani), altfel o sa regreti multa vreme ca primul tau sarut, in loc sa fie romantic si plin de emotie a fost un mozol scarbos si vulgar.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 13 ani ai prieten, foarte interesant!
Se numește sărut, nu te mănâncă dar poți lua mononucleoză!
Altceva mai bun nu mai ai de făcut?
Pa, pa.

| Tmcn a răspuns:

Exact asta voiam să spun şi eu, ce a zis Brigaela, cum adică un mozol? Pe tine nu te-a ofensat deloc când ai auzit cum s-a exprimat? Mie mi se pare că n-are ce face şi s-a gândit să-şi facă prietenă.

| Geo17 a răspuns:

Tu ar trebui sa mozolesti cartile de romana si culegerile de mate, nu baietii la varsta ta!

| Flydream a răspuns:

Ei...vii la mine si te invat cum sa saruti, apoi nu o sa mai ai porbleme.big grin

| GheNsS a răspuns:

Pai lasate mozolita de el, atingerile o sa vina de la sinewinking incerca daca vrei sa i cuprinzi si tu buzele in aletale niste mici mangaieturi cu limba pe puzele inferioare sau chiar in inutrul guri! O sa te tescurci Bafta

| PufarinăPink a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. Pur si simplu faci dupa el daca nu sti:p. Si cum a spus si Denisa "Totul vine de la sine". Baftahappy