| Th3Li0N a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si as vrea sa-mi fac prietena dar nu stiu cum sa procedez ca fiind pentru prima oara ma ajutati va rog.Dau Funda big grin

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Deocamdata o ai pe Manuela, eventual si pe Palmela.

| Fernando9Torres a răspuns:

Uite niste sfaturi:
1)Sa nu fii rau cu ea
2)Sa nu te dai mare boss pentru ca asta ii face inpresia ca esti bosketar
3)Afla ce lucruri ai in comun cu ea
4)Cumpara un trandafir (sau ce floare ii place mai mult)
5)Sa nu iti miroase gura a tigari/bautura pentru ca asta ii face inpresia ca esti nespalat(asta nu am patit pana acma)
6) Trebuie sa fii si un pic frumos
7)Trebuie sa fii elegant
8)Mergeti undeva seara la plimbare
9) Trebuie sa imi dai si o funda

| Hasz a răspuns:

O inviti la o pizza, va plimbati cu bicicletele, o inviti seara, chestii de genul asta.Ma rog asa a mers prima mea relatie big grin

| Ne3quicKBăă a răspuns:

Salut FarcasAdrian10.

Incearca sa o cunosti pentru inceput, afla chestiile care-i plac, fa-i cadouri ( mici atentii de zi cu zi, gen o floarewinking ), gasiti lucruri care le aveti in comun, gasiti anumite subiecte despre care sa discutati impreuna. big grin

Cel mai important e sa fii tu insuti, nu trebuie sa devii altcineva ca sa o impresionezi.

Sper ca ti-am fost de vreun folos.batting eyelashes
Bafta. happy

| Th3Li0N explică (pentru Ne3quicKBăă):

MDA mersi mult dar oare voi avea emotii ca e pentru prima oara sau sa nu fiu timid

| Dark_Radu_1996 a răspuns (pentru Th3Li0N):

Nu fi timid, vei pierde mult, iti zic din experienta meawinking Incearca sa treci peste chestia cu timiditatea.

| Ne3quicKBăă a răspuns (pentru Th3Li0N):

Trebuie sa treci peste faza cu timiditatea, nu este nici un motiv sa ai emotii.winking Fi cat mai linistit, daca vei gasi persoana potrivita totul va decurge bine. happy
Daca mai esti mult timp timid, nu ai nimic de castigat din asta. happy

| blueal a răspuns:

Pai gaseste pe cineva care crezi tu ca ti s-ar potrivi adica presupun ca exosta o fata care iti place tie in mod mai deosebit sa zic.Fa rost de id-ul baga-te in seama spune-i glume fa-o sa rada gaseste un subiect care sa va intereseze pe amdoi muzica sau filme sau povesteste-i despre tine si dupa ce va cunoasteti cat e cat poti sa ii ceri sa iesiti la o inghetata sau la un suc o pizza ceva sau daca descoperi ca ii palc filmele urmareste programul de la cinema si mergeti sa vedeti un film daca ii place sportul jucati-va impreuna eva.thinking s=chestii de genu asta fii tu insa-ti comportate frumos distreaz-o si apoi pune-i marea intrebare si sunt sigura ca raspunsul va fi in favoarea ta.Baftakiss*