| Mihaelatwoo a întrebat:

Buna tpu.am 19 ani sunt virgina iar pe prietenu meu il cunosc de 3 ani si suntem impreuna de 6 luni, el arata bine, multe fete ravnesc dupa el dar el s-a oprit la mine.mi-a propus o data sa facem sex stiind situatia mea si i-am spus sa mai astepte ca nu sunt pregatita, ieri iar mi-a propus acest lucru dupa 5 luni si iar acelasi raspuns i l-am dat si ne-am cam certat putin, a spus ca el nu poate sa ma astepte pana la 30 de ani si nici la alte femei nu se poate duce cat timp e cu mine. fetelor ce sa fac eu imi doresc asta numai ca am o anumita teama.se comporta cu mine exemplar de multe ori se lasa pe el pentru mine nu am ce sa ii reprosej, eu il inteleg ca e barbat si are nevoi dar nu pot inca sa ma dezvirginez.voi ce ma sfatuiti nu vreau sa il pierd din cauza sexului.Ce sa ii mai raspund cand ma va intreba iar probabil dupa 5 luni? Adica el imi ofera tot ce vreau si eu nu pot sa ii ofer.astept raspunsuri sincere

19 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Scuza-ma dar nu ai 12-14 ani ca sa ai MOTIVE INTEMEIATE sa NU fi pregatita de sex, ai inceput studentia, esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, sa iesi cu fetele in club, sa va imbatati in camine, invatat pentru examen, club, cabane. Sa nu crezi tu ca relatia asta va tine, chiar daca oferi sex, pregateste-te si de situati in care te va parasi, pentru ca baiatul face un lucru absolut normal isi traieste studentia, NU are nevoie de relatii serioase, iti ofera tot ce vrei pentru ca e smecher si vrea sex, tu ce credeai ca noi oferim ceva fara a primi in schimb? te inseli amarnic, iar baiatul ti-a spus ca vrea SEX, daca nu esti in stare sa ii oferi sex, te rog frumos retragete elegant din relatie si nu mai irosi timpul baiatului

| RAY a răspuns:

Problema e ca dupa ce va face sex sa nu te lase,barbati se incarca sexual apoi dupa ce face sex si se descarca energia aia sexuaa el numai prezinta interes fata de iubita lui,pentru ca e scopul a fost descarcarea,auzi la mine cand un barbat te iubeste cu adevarat si sincer nu pomeneste de sex,doar ca rar in ziua de azi asa ceva,parerea mea este ca el vrea dor trupul tau atat iar el ar face orice pentru asta,nu te-ai intrebat de ce sta cu mine find asa frumos? pentru sex, o virgina e un trofeu mare in lumea masculina, faci cum vrei tu, daca esti condusa de sentimente fa sex, daca isi trezesti ratiunea ma vei asculta si pe mine, asculta la mine un baiat de varsta lui vrea doar sex

| Superdumnezeuomniscient a răspuns (pentru RAY):

Sa o lase dupa 6 luni, ar trebui sa fie cam prostut el asa daca o asteapta pe una 6 luni sa faca sex, orice trece de 3 saptamani trebuie sa fie pa si pussy. Mare e gradina domnului si multi indivizi incap in ea dar pot sa pun pariu ca nu o v.a lasa dupa.

| RAY a răspuns (pentru Superdumnezeuomniscient):

Cine stie poate o va lasa, poate nu, cei drept sunt 6 luni e ceva timp

| corbulalbrosu a răspuns:

Esti sigura/convinsa ca va mai exista si pentru a 3-a oara "peste 5 luni"? Gandeste rational. Daca ai fi in situatia unei fetite de 14 ani, sincer... te-as fi felicitat.

| neutrino a răspuns:

Asa este la inceput, iti promite marea cu sarea, apoi se imbraca si pleaca, iar tu vei ramane plangand ca nu ai avut noroc in dragoste.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, te poate astepta pana cand esti pregatita pentru sex sau pana va veti casatori.

| LoveSleep a răspuns:

Stai liniștită. Dacă nu te înțelege nu te merită! Sunt sigur că Dumnezeu va fi foarte mândru de tine și cine știe, poate când o să ajungi în rai, virgină, Arsenie Boca o să vrea să se însoare. Ghici pe cine va alege atunci? Exact, pe tine! Și dacă la actualul tău prieten "rafnesc" o gramada de fete, la Arsenie Boca "rafnesc" milioane de oameni. Calculează și tu.

| Iridescent a răspuns (pentru LoveSleep):

Genial raspuns laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru LoveSleep):

Excelent rolling on the floor bravo

| sofisis a răspuns:

Daca il pierzi din cauza sexului...NU a meritat oricum. 5 luni nu e mult sa astepti o fata care e virgina.
Pe de alta parte...tu ce sau pe cine astepti? De ce anume iti e frica? De ce nu esti pregatita? Ti-e frica sa nu te lase dupa?

| mentholinks a răspuns:

Indiferent daca te f** cu el acuma sau nu tot aveti mari sanse sa va despartiti in viitorul apropiat.

| VelaJohnny a răspuns:

Nu va da dovada cu adevarat de iubire daca nu te intelege si nu iti respecta decizia, ci profita de sentimentele tale pentru el ca sa te santajeze pentru a obtine satisfactia dorintelor lui. Si de unde sti ca nu a facut sex in timpul asta? Presupun, nu stiu ce a facut el.
Cum spunea si RAY26TM, e posibil sa te lase dupa, multi baieti is politicosi si cavaleri, cu flori, ciocolati, cu virginele, ca sa profite de ele si apoi sa le lase. Is baiat si stiu ce vorbesc. Ia in calcul ca e vorba si de demnitatea ta ca fata, e vorba si de o sansa de a ramane insarcinata, poate ca iti va face poze in timpul ala si te va santaja data viitoare, nu stiu, nu il cunosc, totusi, sunt baieti de nota 10 care nu is obsedati de sex si ar respecta decizia unei fete. Cunosc personal cativa, deci sa nu crezi ca nu mai sunt baieti buni si care sa iti acorde atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu poţi să faci sex cu el? Ah, pardon, dragoste.
Aveţi 3 ani împreună, tu ai 19, spui că e "potrivitul", ce te opreşte?
Dă-i şi lui ce merită, egoisto.

| AnaGabriela0000 a răspuns:

In primul rand felicitari pentru ca la varsta asta inca mai esti virgina! Iubitul tau daca te iubeste te va astepta pana o sa fii pregatita! Dragostea nu e rezuma numai la sex, mai sunt si ale lucruri mult mai importante!

| saricica1 a răspuns:

Pai daca el chiar vrea atunci statisfacel altcumva, adica fa in asa fel sa nu ramai însărcinată cu el, doar sa va satisfaceti!winking

| Mihaelatwoo explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi.problema este ca parintii mei sunt preoti si iti dai seama ca nu ma comport ca fata de preot dar nici sa ma dezvirginesc nu prea pot, si chestia cu parintii ma da inapoi, am vb cu el astazi si-a cerut scuze pentru certurile din cauza sexului dar a spus sa il inteleg si pe el deoarece cand i se urca la cap si e excitat nu vorbeste ellaughing(astea au fost vorbele lui), el a stiu cand ne-am cuplat situatia mea (meseria parintilor) si a acceptat acuma nu sunt egoista dar na.din gura e usor de zis dar sa stai cu ei in casa e alt ceva.chestia este ca nu vreau sa il pierd dar nici sa tavalesc patul nu pot momenta, sal satisfac altcumva am incercat dar a spus ca decat sa il intarat aiurea mai bine sa stau cuminte.acuma unde sa ma impart? cu parintii nu o sa stau toata viata dar nici de el nu vreau sa ma despart.da sunt constienta ca daca il mai tin mult pe uscat o sa existe discutii si certuri si se va ajunge la despartire.intr-o relatie trebuie si sex sunt constienta.nush unde sa ma impart.

| Mihaelatwoo explică:

Si daca va accepta sa mai ma astepte sunt constienta ca se va duce la fete, daca nu o face......banuiesc si eu