| kljjki a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra..deci ..am prieten de un an jumate, eu am 18 ani el are 23 ..am inceput relatiile sexuale cam pe la jumate de an de cind ne intilneam ..ne vedem de 2 ori pe saptamana, poate si mai des insa de fiecare data cind vine la mine vrea sa facem sex, e normal asta?(nu o facem numai in cazul cind eu am ciclu) ..am vorbit cu el pe aceasta tema si el imi spune ca nu poate sa stea pur si simplu linga mine si sa vorbim, el nu se simte bine daca vrea asta si eu il refuz..nici nu stiu ce sa cred, parca am impresia ca vine doar pentru asta ..sau ar trebui sa-l inteleg si sa continui la fel? voi cum credeti? e normal asta?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru el esti doar obiect sexual.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Din cate spui aveti un an jumate impreuna,iar din asta reiese ca oarecum este o relatie stabila. De ce sa nu fie normal sa vrea sa faceti sex? Este baiat, are si el nevoile lui. Insa, poti vorbi cu el si ii poti spune ce te deranjeaza. Spune-i ca iti doresti sa mai stati si unul langa altul, sa discutati si etc, nu doar sa faceti sex!

| Alcyon a răspuns:

Stai putin, ti se pare mult de 2-3 ori pe saptamana? Sa stii ca sunt cupluri care-o fac in fiecare zi. Un barbat de 23 de ani, are libidoul mare. Ce nu mi se pare normal e ca se supara daca-l refuzi. Sexul se face de comun acord, nu punand presiuni asupra partenerului.

| kljjki explică (pentru Alcyon):

Nu as spune corect " se supara" ..doar il vad ca vrea si nu-i place cind eu spun nu ..nu a dus niciodata la cearta " supararea asta a lui " ..doar ca vrea sa ma conving ca nu vine numai pentru asta.dar stau si ma gindesc ca poate nu vine numai pentru asta. daca eram pentru el obiect sexual nu cred ca mai venea atit de des sau se satura de mine timp de un an si ma lasa

| VictorVictoras a răspuns:

E normal daca te iubeste sa vrea si asta stai linistita ca te iubeste pentru ca eu daca nu as iubi o fata nu as putea sa fac sex cu ea nici odata pe saptamana daca nu o iubesc daraminte de 3 4 ori

| Mary1904 a răspuns:

Buna. Am impresia ca se cam foloseste de tine. Din ce ai spus tu, e clar ca te vrea doar pentru sex. Te iubeste? Ti-a zis vreodata asta? Ti-a demonstrat vreodata asta? Daca te-ar iubi, nu cred ca ar veni la tine doar ca sa faceti sex. Tu cum il simti, asa ca om? Ai grija de tine, si gaseste pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat, nu sa te foloseasca ca pe o jucarie sexuala. Te pup

| kljjki explică (pentru Mary1904):

Eu nu stiu ce sa cred,prieteni de-ai lui stiu de noi,ma i-a cu el oriunde, la inceput nu ma prea scotea la disco, in localuri dar de cind i-am reprosat asta ma duce si la disco, si in companiile lui de prieteni, oriunde ..ma suna in fiecare zi, ne-am certat de citeva ori ..este gelos, am observat asta ..si poate nu am spus eu corect "ca vine la mine si vrea sa facem sex" ..ma saruta tot timpul, dar asta e problema ca nu se poate abtine ..stam cit stam si imi spune ca ma vrea ..am discutat cu el despre asta si l-am intrebat daca simte asta de fiecare data vede o fata si mi-a spus ca nu(si ca sa nu ma laud, mi-au spus mai multi ca am un corp foarte frumos) si imi spune ca nu poate sta sa se uite la mine si sa nu vrea sa facem asta, iar daca el vrea si eu il refuz imi spune ca pe el il doare (nu, nu ma culc cu el din mila) ..si eu vreau sa o facem (chiar daca simt ca vreau de fiecare data cind esim) oricum ceva nu-mi pare normal, chiar tot timpul? ..Nu-i genul de baiat romantic, cu flori si cine romantice sau cuvinte dulci.dar face eforturi din cite vad cu florile, imi spune mereu ca ii dor de mine, imi spune ca-s fetita lui si numai a lui. ..ma suna tot timpul, cit de tirziu nu ar fi el ma suna sa vada ce fac. ..si el a fost primul la mine si asta ma face sa cred ca nu-s obiect sexual pentru el.dar oricum nu as vrea chiar tot timpul s-o facem cind esim!

| Mary1904 a răspuns (pentru kljjki):

Ma regasesc si eu oarecum in povestea ta. Sunt cu prietenul meu de 9 luni si in a 7-a luna am facut dragoste prima data. Dar adevarul e ca si mie imi place sa ma culc cu el, la inceput imi era teama, rusine, nu stiu, dar acum e altfel. Stiu si eu fraza cu "Nu ma pot abtine." E alegerea ta, depinde cum il simtit tu, daca te iubeste si nu te obliga sa va culcati impreuna, si iti place si tie asta, atunci pare ok. Multa bafta.