| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru!
Timp de 3 ani jumate prietenesc cu un baiat, care tin foarte mult la el. In jurul acestor ani, sau intimplat foarte multe lucruri intre noi, de la certe pina la saruturi.
Timp de 2 ani ne vedem foarte rar, problema e ca traieste in alta localitate, dar comunicam pe retelele de socializare si uneori vine aici.
El ma crede ca o prietena, insa intre noi ii mai mult decit atit.
Ma doare mult atunci cind imi povesteste despre relatiile lui cu prietenele pe care le are sau le-a avut.
Eri m-a chemat sa vin la un prieten de-al lui acasa, acolo erau adunati mai multi. El era putin in stare de ebrietate, cu toate ca mereu asa e atunci cind iese cu prietenii lui.
Am dormit pe un pat, el ma atingea peste tot. Insa eu nu pututeam sa fac sex cu el, deoarece stiam ca prietenia noastra va sfirsi, si imi va parea foarte rau. Cu toate ca are prietena, ea are 16 ani, despre ea spune ca e: "plictisitoare si nu ii interesant cu ea", pe linga prietena pe care o are, el mai face sex cu altele.
Intr-o zi mea zis: "Nu pot face sex cu tine, deoarece tin mult la tine…"
Apropo, sunt virgina am 19 ani, el cu doi ani mai mare.
Cum credeti: De ce el se mai intilneste cu fata ceia, daca o considera plictisitoare? De ce nu vrea cu mine sa se intilneasca? De ce s-a schimbat parerea in privinta sexului cu mine?; Si cum credeti vom fi cindva impreuna, daca pina acum nu am fost? Ar trebui mai bine sa-l ignor sau sa continui mai departe sa comunic ca cind nimic nu a fost, asa cum o facem mereu...

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu poate ca prietenesti cu el, dar el nu prieteneste cu tine, ci cu paharul. Apoi, in ordine descrescatoare, urmeaza prietena lui. Tu inca nu esti pe lista de prioritati, dar, este posibil sa te ajute in curand, pentru ca tu sa devii femeie.

| Oana92 a răspuns:

Intreaba-te daca iti doresti o relatie cu un tip care isi insala partenera...

Si mai da si pe la scoala, de cand sunt pe TPU nu am vazut un text cu atatea greseli sad

| EdiShadow a răspuns:

Grea situatie, e cam a naiba, nu stiu ce sa zic. O prietenie mai avansata sa zic asa, am avut si eu parte... La un moment dat am fost si impreuna, dar s-a sfarsit si acum este bine, din nou prieteni... Ne intelegem bine, tin sa spun ca e cu mine in clasa, a 12-a.
Iar treaba cu sexu' las-o balta, gaseste unu care sa te iubeasca, chiar daca este foarte greu 99% pentru ca sunt baiat si stiu si daca iti gasesti unu, gandeste-te ca odata si odata tot o sa va despartiti. E greu sa fi femeie, nu poti tine pe cineva doar pentru tine, ma refer la toate, s*x, tot. Odata si odata tot se va sfarsi si ramai cu chestia aia '' uite, cu ala am facut eu sex ''
GREU.

| Hossam a răspuns:

In primul rand nu prea este de incredere un astfel de baiat. Sa aiba o relatie si sa umble si cu alte fete. Pe de alta parte, poate tine mult la tine si de aia nu vrea ca sa-ti pierzi virginitatea cu el. El stie cum este si crede ca meriti ceva mai bun. Nu doar o noapte de sex. Pai, tu daca stii toate aceste lucruri, nu crezi c-ar face la fel si cu tine? Daca i-ai spune ca ai vrea ca sa formati un cuplu. Crezi c-o sa-si schimbe radical comportamentul si stilul de viata? Pana la urma o sa aiba o ''scapare'' si o sa faca sex cu tine. Ca sa te faca ''fericita''. Daca tot ii dai de inteles ca asta vrei. El ca un ''bun'' prieten o sa te ajute ca sa scapi de virginitate. Poate ajungi ca sa regreti c-ai facut-o cu el. Ai grija ce faci.